Finále v Maroku zvládla Benešová bravurně. Hrála důrazněji i pestřeji a předloňskou vítězku juniorky na Roland Garros Halepovou tlačila do defenzivy. V prvním setu už vedla Benešová 5:2, ale set získala až o tři hry později.

I v druhé sadě začala Benešová lépe a rychle vedla 4:1. Halepová se snažila bránit hluboko za základní čarou a Benešová občas úspěšně zkracovala hru za síť a bodovala i z obouručného bekhendu. Sice si prohrála podání na 4:2, ale pak už soupeřce nic nepovolila.

Benešová vrátila Halepové letošní porážku z Marbelly, kde se 144. hráčkou světa prohrála nečekaně hladce již v prvním kole.

Titulem dala sedmadvacetiletá Benešová zapomenout na nepovedený vstup do sezony. Na začátku roku se trápila a prohrávala v prvních kolech.

První turnajový vavřín získala Benešová již před šesti lety, kdy se radovala z výhry v Acapulku. Triumfem ve Fezu si vylepšila svoji zápornou finálovou bilanci. V boji o titul totiž mostecká rodačka prohrála už šestkrát, naposledy loni, kdy nestačila v českém duelu v Hobartu na kamarádku Petru Kvitovu.

Díky výhře v Fezu si Benešová polepší v žebříčku dvouhry WTA až o dvanáct míst. Z 67. by se mohla posunout na 55. místo světa.

Se Španělkou Anabel Medinaovou Garriguesovou pak ve finále debla zdolala krajanky Lucii Hradeckou a Renatu Voráčovou.

Související