Organizátoři tenisového grandslamu ve Wimbledonu najali básníka, který bude o dění na kurtech All England Clubu psát verše. Přední britský poeta Matt Harvey by měl každý den vtipně komentovat události spojené s travnatým grandslamem. Pokud se tedy dosud výkony šestinásobného vítěze Wimbledonu Rogera Federera nedočkaly oslavných ód, letos se tomu tak stane téměř jistě.

"Je to pro mě pocta. Vždyť mi připadla role začít něco nového na tak tradiční akci, jakou Wimbledon je," uvedl Harvey, který svou kariéru zahájil v roce 1992 a od té doby sepsal několik knih a má pravidelné pořady v rozhlasové stanici BBC. Rovněž často vystupuje na literárních festivalech a v kabaretech.

Pozornosti básníka nejspíš neujde ani první návštěva anglické královny Alžběty II. ve Wimbledonu od roku 1977. Britská panovnice se má na centrálním kurtu objevit 24. června. "Budu psát ale o všem, co k Wimbledonu patří. Od rozhodčích, přes vyplétače raket, sběrače míčků, trávu, déšť a jahody se šlehačkou až k dramatům, o která se postarají hráči na kurtech," dodal básník.

Harveyho poezie bude dostupná na internetových stránkách turnaje, který začne 21. června, a také na webu básnické organizace The Poetry Trust.

Související