Tenista Radek Štěpánek se vrací po dvou a půl měsíci na kurty. Na challengeru UniCredit Czech Open v Prostějově bude plnit roli jedničky turnaje. Naopak současná česká jednička Tomáš Berdych nepřijede, je v osmifinále French Open.

Turnaj se hraje od pondělí s dotací 106 500 eur (2,7 milionu korun) a vyvrcholí sobotním finále. Před ním se v exhibičním zápase střetnou Ivan Lendl s Jiřím Novákem.

Štěpánka prověří Martín

Hlavní soutěž v Prostějově začne v pondělí a soupeřem Štěpánka bude Španěl Alberto Martín. "Jsme rádi, že je Radek v pořádku a může hrát," řekla ředitelka turnaje Petra Píchalová-Langrová. Štěpánek přijel do Prostějova v sobotu, v neděli trénoval a podle ředitelky turnaje by měl hrát již v pondělí.

"Jsem připraven hrát. Tréninkovou zátěž posledních dvou týdnů jsem zvládl bez problémů a fyzicky už by to mělo být dobré," řekl tn.cz tenista, ale nechtěl mluvit o výsledku. "O nějaké formě bych po tak dlouhé pauze nemluvil. Forma je vždy záležitostí dlouhodobou," řekl Štěpánek, vítěz challengeru v Prostějově v letech 2003 a 2004, který se zotavoval z únavového syndromu.

Jednatřicetiletý Štěpánek nehrál od konce března. Léčil se krátce v Americe, pak převážně v Praze. K lehkému tréninku se vrátil začátkem května a v Prostějově otestuje, jak na tom je. Podle toho se rozhodne, zda pojede do Wibmledonu a především pak na čtvrtfinále Davis Cupu, které hrají Češi v Chile.

Berdych hraje v Paříži

S Berdychem měli pořadatelé dohodu, že pokud vypadne v Paříži do pátku, tak přijede. "Jsme samozřejmě rádi, že se mu v Paříži daří, i když na druhou stranu by se nám líbilo, kdyby v Prostějově hrál," řekla Langrová.

Turnajovou dvojkou je Španěl Albert Montaňés, jenž nedávno v Estorilu porazil světovou jedničku Rogera Federera. Titul obhajuje domácí Jan Hájek. Z českých hráčů jsou v hlavní soutěži přímo ještě Jan Hernych, Jiří Vaněk, divokou kartu dostal Robert Rumler.

Související