Dvacetiletá česká tenistka odvrátila proti Estonce pět mečbolů a dokázala utkání, které se pro ni vůbec nevyvíjelo dobře, otočit ve svůj prospěch.

Kvitová je první českou semifinalistkou Wimbledonu po dvanácti letech. Tenistka z Fulneku napodobila Janu Novotnou, která v roce 1998 slavný turnaj vyhrála ve dvouhře i ve čtyřhře.

"Nevím, co mám říci, protože tomu nemohu uvěřit. Jsem opravdu šťastná. Je to něco neuvěřitelného," řekla Kvitová bezprostředně po postupu do semifinále, ve kterém ji čeká obhájkyně titulu Serena Williamsová.

"Serena je číslo jedna. Je výjimečná, ale zkusím to," řekla ještě zadýchaná Kvitová.

Venus vyřadila mladá Bulharka

Dvaadvacetiletá bulharská tenistka zvítězila nad velkou favoritkou a druhou nasazenou hráčkou poměrně hladce, Američanka získala pouze 5 her. Pironkovová přitom do letošního ročníku nehrála na grandslamových turnajích nikdy ani ve 3. kole.

Williamsová nezvykle často chybovala jak od základní čáry, tak při hře na síti. Po prohraném prvním setu se jí podařilo vzít poprvé a naposledy podání své soupeřky, vzápětí ale sama o svůj servis dvakrát přišla. Pironkovová pak využila třetí mečbol po další chybě Williamsové na síti a štěstím padla na londýnskou trávu.

Výsledky:

Ženy:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Pironkovová (Bulh.) - V. Williamsová (2-USA) 6:2, 6:3
Kvitová (ČR) - Kanepiová (Est.) 4:6, 7:6 (10:8), 8:6.

Junioři:
Dvouhra - 2. kolo:
Veselý (5-ČR) - Frank (USA) 6:2, 6:7 (9:11), 6:4

Juniorky:
Dvouhra - 2. kolo:
Allertová (ČR) - Kolarová (6-Slovin.) 2:6, 6:3, 6:4
Kristýna Plíšková (9-ČR) - Eričová (Srb.) 6:2, 6:0

Související