Přes prohru byla Kvitová se svou hrou spokojená. Konstatovala, že jí k úspěchu mnoho nescházelo. "Myslím, že jsem sehrála dobrý zápas a že jsme hrály dobře. Chyběl jenom kousek," řekla po utkání.

"Byla prostě lepší, ale určitě se s ní dá hrát," uvedla česká hráčka, která prý nebyla při svém premiérovém semifinále na grandslamovém turnaji nervózní. "Nebyla jsem moc nervózní, jen v šatně a trochu při rozehrávce. Pak to ze mě spadlo," prohlásila.

"Vůbec to nebylo jednoduché," řekla po utkání Williamsová. Ocenila hru své soupeřky a připomněla dlouhou výměnu z konce druhého setu, která zvedla diváky na centrkurtu ze sedadel. "Výměna, kterou Petra vyhrála, byla opravdu vzrušující," uvedla Williamsová.

Češka zahrozila hned v úvodní hře. Po třech riskantních returnech měla první brejkbol utkání, ale Američanka ukázala sílu svého podání. Vzápětí se totéž povedlo Kvitové, která se ve výměnách snažila být aktivní a tlačit se do vítězných úderů, což se jí dařilo.

V páté hře už byla hráčka z Fulneku při podání favoritky úspěšná. Po razantních returnech a stále častějších úspěšných výpadech k síti, tak jak to kdysi dokázala legendární Martina Navrátilová, nutila soupeřku k chybám. Svůj třetí brejkbol v utkání proměnila, vedla 3:2 a v lóži jí nadšeně tleskali Jan Kodeš i Helena Suková. Česká hráčka pak musela bojovat o svůj servis, ale brejk potvrdila.

Osmá hra vrátila favoritku do hry


V osmém gamu Kvitová povolila z vysokého standardu a přišel trest. Netrefovala první servis, chybovala a ztratila výhodu brejku. Brzy ale našla svoji předešlou hru a o první sadě rozhodl tie-break. V tom Češce utekl začátek a prohrávala už 0:4. Nakonec odvrátila dva setboly, ale při třetím se Williamsová pořádně opřela do servisu a Kvitová jen trefila síť.

A výborný tenis pokračoval i v druhé sadě. Obě hráčky se opíraly o účinný servis a napjaté publikum čekalo, která z hráček jako první poleví a nabídne soupeřce šanci na brejk. Chyb se pod tlakem dopustila Kvitová, která ztratila servis na 2:3.

Bojovnice Kvitová se nevzdávala, nutila Serenu hrát na maximum, ale zvrat už nezinscenovala. Vyhrála alespoň nejhezčí výměnu utkání, po které diváci dlouho tleskali.

Závěr už byl jasnou záležitostí Američanky

Největší rozdíl byl v závěru v podání, které Kvitovou zradilo - dvojchyba znamenala brejk na 2:5. Američanka pak při svém podání sadu i zápas ukončila, ale po dvou odvrácených mečbolech musela favoritce pomoci páska a "prasátko".

Díky postupu do semifinále Wimbledonu se Kvitová poprvé v kariéře posune do elitní třicítky žebříčku WTA. Dosavadním maximem české fedcupové reprezentantky bylo 40. místo z loňského ledna.

Američanka se o titul střetne s Ruskou Věrou Zvonarevovou, která v prvním semifinále porazila nenasazenou Cvetanu Pironkovovou z Bulharska ve třech setech 3:6, 6:3 a 6:2.

Dlouhý s Benešovou do semifinále

I v pavouku smíšených čtyřher se daří Čechům. Lůkáš Dlouhý společně s Ivetou Benešovou porazili ruský pár Tursunov-Duševinová a zopakují si loňskou účast v semifinále Wimbledonu. Před rokem se české dvojci nepodařilo probojovat do finále, a tak mají letos šanci na reparát.

Výsledky Wimbledonu

Muži:

Čtyřhra - semifinále:

Melzer, Petzschner (Rak./Něm.) - Moodie, Norman (7-JAR/Belg.) 7:6 (7:3), 6:3, 3:6, 5:7, 6:3.

Ženy:

Dvouhra - semifinále:

S. Williamsová (1-USA) - Kvitová (ČR) 7:6 (7:5), 6:2.

Smíšená čtyřhra:

čtvrtfinále:

Dlouhý, Benešová (9-ČR) - Tursunov, Duševinová (Rus.) 3:6, 6:3, 6:4.

Související