"Myslím, že jsem sehrála dobrý zápas a že jsme hrály dobře. Chyběl jenom kousek," řekla pro ČTK dvacetiletá Češka těsně poté, co prohrála 6:7 a 2:6 se světovou jedničkou. "Byla prostě lepší, ale určitě se s ní dá hrát," dodala.

Mladé naději českého tenisu se z prvního grandslamového semifinále kolena nerozklepala. "Nebyla jsem moc nervózní, jen v šatně a trochu při rozehrávce. Pak to ze mě spadlo a od začátku zápasu jsem hrála jen jakoby pro radost," prohlásila.

Kvitová sehrála celkově druhé utkání se Serenou Williamsovou. V prvním případě na letošním Australian Open získala česká tenistka pouze tři hry, ale tentokrát sehrála o hodně vyrovnanější duel, což ji velmi potěšilo: "Já jsem jenom chtěla, abych nezklamala. A jsem hrdá, že to nebylo tak rychle jako v Austrálii.“

Kvitová cítila podporu ze strany rodiny i tenisové veřejnosti. "Jsem ráda, že jsem měla v boxu Jana Kodeše a Helenu Sukovou. To bylo pro mě hodně emotivní. Také před zápasem za mnou přišla Martina Navrátilová a popřála mi hodně štěstí. To jsou určitě pěkné chvíle, ale snad se to bude ještě někdy opakovat. Vidím, že můj tenis se pořád zlepšuje, a budu chtít, aby se zlepšoval dál. Určitě to budu chtít dotáhnout dál," řekla.

A jaké rezervy ve své hře sama zpozorovala? "Servis nebyl špatný, ale jsou tam pořád nedostatky," řekla.

Hráčku z Fulneku trochu překvapil zájem médií. "Po čtvrtfinálovém zápase s Kaiou Kanepiovou toho bylo tolik, že jsem si říkala, že to nemám zapotřebí. Ale chápu, že to k tomu patří. Já na to nejsem zvyklá, ale pokud budou ještě takové výsledky, doufám, tak si na to budu muset víc zvyknout. Snad se z toho snad nezblázním," usmála se sympatická Češka.

A jaké má plány naděje pro bílý sport v Česku? "Raději si odpočinu a odhlásím se z turnaje v Budapešti. Navíc jde o antukový turnaj a já pak už budu hrát jen na betonu," uzavřela.

Související