Tenistka Lucie Šafářová si o titul na turnaji v Bastadu nezahraje. Česká jednička prohrála v dnešním semifinále na švédské antuce s Aravane Rezaiovou z Francie dvakrát 3:6.

Pětadvacátá hráčka světa Šafářová letos hrála třetí semifinále a podruhé vypadla s Rezaiovou. Začátkem května v Madridu musela brněnská rodačka ze zápasu odstoupit kvůli zranění nohy.

Nyní se mohou na Šafářovou těšit čeští fanoušci. Od pondělí bude jedničkou turnaje ECM Prague Open na štvanické antuce.

Rezaiovou čeká ve finále v Bastadu Argentinka Gisela Dulková, která vyřadila nejvýše nasazenou Flavii Pennettaovou z Itálie.

Ondráškové se daří v Budapešti

Tenistka Zuzana Ondrášková si zahraje podruhé v kariéře semifinále turnaje kruhu WTA. Česká hráčka dnes zdolala v Budapešti ve čtvrtfinále čtvrtou nasazenou Anabel Medinaovou Garriguesovou po boji 7:5, 1:6, 6:4. O finále si Ondrášková zahraje s Paty Schnyderovou ze Švýcarska.

Třicetiletá Ondrášková hrála poprvé semifinále dvouhry okruhu WTA na turnaji ECM Prague Open před pěti lety. Tehdy nakonec na Štvanici prohrála až v duelu o titul s Ruskou Dinarou Safinovou. JInak hraje převážně turnaje okruhu mezinárodní federace ITF - letos triumfovala na této akci v Brně a postoupila do finále v italském Bari.

V Budapešti se 154. hráčka světa Ondrášková dostala do turnaje z kvalifikace. Ve druhém kole hlavní soutěže vyřadila šestou nasazenou Robertu Vinciovou z Itálie a nyní čtyřku Medinaovou Garriguesovou.

Naději na obhajobu titulu má k radosti domácích i Agnes Szavayová. Maďarku čeká v semifinále Rumunka Alexandra Dulgheruová.

Související