Kvitové se povedl vysněný vstup do utkání. Hrála bez zábran a rozdávala tvrdé rány z rohu do rohu. Clijstersová se nestačila ani zahřát a Češka jí dvakrát vzala podání a rychle vedla 3:0. Naděje na šokující výsledek ale trvala jen úvodních patnáct minut.

"Nikdy nemůžete moc dlouho hrát, jak jsem hrála (na začátku), a bohužel, mě to přešlo docela brzo," řekla Kvitová Radiožurnálu. "Začala jsem potom hodně kazit a ona se do toho dostala. Každý má slabé chvilky a já jsem ji měla docela dlouho," doplnila.

Druhá nasazená Clijstersová po nečekaném začátku nezpanikařila. "Kvůli podání mám problémy, ale byla jsem schopná začít hrát agresivněji ve výměnách a dostala jsem se z toho," řekla.

Belgičanka držela déle míč ve hře a hrála dlouhé údery k lajnám. Dvacetiletá Kvitová se snažila stále hrát na hranici rizika, ale začala často chybovat. Clijstersová navíc skvělým pohybem pokrývala celý dvorec a míči do stran dokázala českou hráčku rozběhat. Výsledkem bylo, že demoralizovaná Kvitová neměla šanci a ztratila dvanáct her v řadě - nebo-li dostala dva "kanáry".

Clijstersová od stavu 0:3 připomínala Hurikán Earl, který se blíží k východnímu pobřeží USA a možná kvůli němu bude program turnaje narušen. Belgičanka řekla, že kvůli tomu nespěchala. "Ale jsem ráda, že si můžu jít hrát s dcerou, hurikánem Jada," smála se.

Do letošního US Open zasáhlo celkem čtrnáct českých zástupců, přičemž první kolo přešli jen dva z nich. Iveta Benešová ale dohrála ve druhém kole a Kvitová skončila hned o kolo později.

Výsledky:

Muži:

Dvouhra - 2. kolo:

Robredo (Šp.) - Benneteau (Fr.) 6:4, 6:6 skreč,

Llodra (Fr.) - Hanescu (Rum.) 7:6 (7:2), 6:4, 6:2.

Ženy:

Dvouhra - 3. kolo:

Clijstersová (2-Belg.) - Kvitová (27-ČR) 6:3, 6:0,
Stosurová (5-Austr.) - Erraniová (It.) 6:2, 6:3,
Dementěvová (12-Rus.) - Hantuchová (24-SR) 7:5, 6:2.

Čtyřhra - 2. kolo:

Kingová, Švedovová (6-USA/Kaz.) - Grothová, Zakopalová (Austr./ČR) 7:5, 4:6, 6:2.

Související