V nejsilnějším složení budou bojovat čeští tenisté o postup do druhého finále Davisova poháru za sebou. Kapitán Jaroslav Navrátil podle očekávání na zápas v Srbsku nominoval Tomáše Berdycha, Radka Štěpánka, Jana Hájka a jako čtvrtého Iva Mináře. Utkání se bude hrát na tvrdém povrchu v Bělehradu od 17. do 19. září.

Nominaci dnes schválil výkonný výbor Českého tenisového svazu ČTS. "Věřím, že tahle čtveřice bude silnější, než byla v Chile, protože se do týmu vrací Tomáš Berdych a Radek Štěpánek," komentoval Navrátil složení kvarteta na facebooku českého daviscupového týmu.

Čtvrtfinále v Chile hráli Češi bez zraněných Štěpánka i Berdycha, který měl po finále Wimbledonu problémy s břišním svalem. Postup do semifinále vybojovali v Coquimbu velmi hladce Hájek a Minář.

Jediná otázka byla u Dlouhého

Nominaci trojice Berdych, Štěpánek a Hájek měl kapitán v hlavě jistou již dávno. Čtvrtého vybíral mezi Minářem a deblistou Lukášem Dlouhým. "A rozhodl jsem se pro Mináře, protože výsledky Lukáše v deblu s Paesem nebyly ideální a v Srbsku je pro mě jediná varianta, aby se mohlo uspět, debl Berdych a Štěpánek," uvedl kapitán.

Minář se neprobojoval na US Open z kvalifikace do hlavní soutěže, ale minulý týden si zvedl náladu postupem do finále na challengeru v Itálii. "Poslední dobou velice dobře podává a v Srbsku se bude hrát na tvrdém povrchu. Tak proto Minář," vysvětlil Navrátil.

V New Yorku se na US Open nedařilo žádném z českých hráčů. V prvním kole vypadl nečekaně Berdych a před ním také Štěpánek s Hájkem. "Kluci z toho nejsou nadšení, nicméně turnajové výsledky nejsou až tak důležité. Důležité bude, jak kluci přijedou na semifinále do Srbska," poznamenal Navrátil a dodal: "Říkají, že jsou připraveni."

Pauza díky neúspěchu

Tenisté budou mít mezi posledním zápasem a Davis Cupem po brzkém konci ve Flushing Meadows čtrnáctidenní pauzu. "Jestli to je výhoda, nebo nevýhoda, uvidíme až v Srbsku. Můžou se soustředit na slabiny, které měli, a můžou se kvalitně připravit," přemítal Navrátil.

Srbská nominace zatím není oficiální, ale očekává se, že tým povede třetí hráč světa Novak Djokovič, kterého doplní Viktor Troicki, Janko Tipsarevič, na US Open přemožitel Andyho Roddicka, a elitní deblista Nenad Zimonjič. "Djokovič je pro dvouhru jasný a pak se uvidí. Troicki i Tipsarevič hráli výborně, takže to bude mít kapitán těžké. Ve všech předchozích zápasech hrál Troicki," uvedl Navrátil.

Češi se chystají do Srbska odletět v neděli dopoledne a již v podvečer má kapitán v plánu první trénink na seznámení s halou.

Související