Povrch kurtu i hala v Bělehradě, kde budou čestí tenisté od pátku hrát semifinále Davisova poháru se srbským týmem, Tomáše Berdycha potěšily. "Kurt je hodně příjemný. Řekl bych, že je i dost podobný tomu, na čem jsme hráli v Americe, takže si není potřeba na nic moc nového zvykat. Možná je o něco pomalejší, ale zase ty podmínky, že se hraje v hale a není vítr ani slunce, jsou o to příjemnější," uvedl první hráč českého výběru na facebooku daviscupového týmu.

"Měl jsem strach, aby to nebylo něco staršího, ale hala je opravdu nádherná," konstatoval Berdych po pondělním tréninku.

Tenisty těší, že z hotelu do haly mohou chodit pěšky a nemusí se prodírat autem přes město. Cesta jim trvá tři minuty. "To je skvělá kombinace podobná tomu, na co jsme zvyklí z Ostravy," přirovnal Berdych podmínky k těm, na něž je zvyklý z Česka.

Čeští tenisté pozorně sledují dění v New Yorku, kde se v neděli kvůli dešti nemohlo hrát finále dvouhry mužů US Open a zápas byl přeložen na dnešní večer. To znamená, že Novak Djokovič, opora srbského týmu, přijede do Bělehradu na poslední chvíli.

"Pro oba hráče (druhým finalistou je Rafael Nadal) je to komplikace a pro nás jako český tým určitě lepší. Novak nebude mít moc času na odpočinek, ani aby si zvykl na evropský čas," uvedl Berdych.

Související