Druhý nejúspěšnější celek historie Davisova poháru, Austrálie, nezvládla baráž a nepostoupila do Světové skupiny. Osmadvacetinásobní šampioni, kteří loni z elitní skupiny sestoupili, ztratili naděje poté, co jim zranil první hráč Leyton Hewitt a nemohl nastoupit do závěrečné dvouhry. Zápas s Belgií, která v australském Cairnsu zvítězila 3:2, se dohrával až v pondělí, protože nedělní program nepustil tenisty na dvorec.

Hewitt scházel

Hewitt přitom zařídil Austrálii vedení 2:1 po úvodních dvou dnech, když vyhrál dvouhru a pomohl i k triumfu ve čtyřhře. V pondělí však už hrát nemohl a náhradník Peter Luczak důležitý souboj s Olivierem Rochusem nezvládl. Neuspěl ani Carsten Ball proti Stevenu Darcisovi a ten tak zajistil Belgii vítězství.

Už v sobotu vypadlo ze šestnáctičlenné světové skupiny Švýcarsko, které při absenci bývalé světové jedničky Rogera Federera prohrálo v Kazachstánu jasně 0:5. Elitní společnost opustily i Ekvádor a Izrael. Postup naopak vedle Kazachstánu vybojovaly Rumunsko a Rakousko, záchrana se povedla vedle Belgie také Indii, Německu, Švédsku a týmu USA, který v Kolumbii za rozhodnutého stavu 3:1 už nehrál zbývající dvouhru.

Ve středu se losuje 1. kola příštího ročníku. V osudí budou Česko, Srbsko, Francie, Argentina, Španělsko, Rusko, Chorvatsko, Chile, Belgie, USA, Švédsko, Německo, Indie, Rakousko, Rumunsko a Kazachstán.

Austrálie - Belgie 2:3

Hewitt - Bemelmans 7:6 (7:4), 7:5, 2:6, 6:4
Ball - O. Rochus 4:6, 4:6, 6:7 (5:7)
Hewitt, Hanley - O. Rochus, Bemelmans 6:1, 6:2, 6:4
Ball - Darcis 6:7 (4:7), 3:6, 4:6
Luczak - O. Rochus 6:7 (8:10), 4:6, 7:6 (7:0), 6:7 (2:7).

Související