V boji o finále se osmadvacetiletá Zakopalová pokusí v sobotu získat třetí ruský skalp ve třech dnech, její soupeřkou bude turnajová jednička Naďa Petrovová. Ve čtvrtek pražská rodačka vyřadila Věru Duševinovou.

Se Safinovou, která v turnaji startovala díky divoké kartě, se Zakopalová vypořádala za 86 minut a bilanci ze vzájemných utkání upravila na 3:0 bez ztraceného setu. Každé vítězství nad o čtyři roky mladší soupeřkou, aktuálně 59. na žebříčku WTA, přitom vybojovala na jiném povrchu - před šesti lety v Antverpách uspěla na koberci, letos v Madridu na antuce a hattrick nyní zkompletovala na tvrdém povrchu.

Česká vítězka dvou turnajů WTA a osmifinalistka letošního Wimbledonu se v tomto roce na okruhu dostala dál jen v srpnu v Kodani, kde prohrála ve finále s Dánkou Caroline Wozniackou.