Z tria českých tenistek v dnešním programu elitního turnaje v Tokiu postoupila do 2. kola jen Lucie Šafářová. Proti hráčce z kvalifikace Čchang Kchaj-Čchen z Tchaj-wanu ale musela česká jednička výsledek otočit, než po téměř dvou hodinách zvítězila 2:6, 6:1 a 6:3.

Naopak pro Ivetu Benešovou i Petru Kvitovou dvouhra na turnaji dotovaném dvěma miliony dolarů skončila hned po prvním utkání. Proti soupeřkám ze zemí bývalého Sovětského svazu obě nedokázaly uhrát ani set. Benešová podlehla i v třetím vzájemném zápase Bělorusce Olze Govorcovové 4:6 a 5:7, semifinalistka Wimbledonu Kvitová nestačila na Aljonu Bondarenkovou z Ukrajiny, které se po výsledku 7:6, 6:2 povedla odveta za hladkou prohru z loňského utkání v Hobartu.

V pavouku dvouhry jsou v Tokiu ještě Barbora Záhlavová-Strýcová a finalistka z předchozího turnaje v Soulu Klára Zakopalová. Roli jedničky plní Dánka Caroline Wozniacká. První hráčka světového žebříčku Serena Williamsová musela účast stejně jako na nadcházejícím turnaji v Pekingu opět odříct. Američanka nehraje od vítězství ve Wimbledonu, stále se zotavuje po operaci pořezané nohy.

Tenisový turnaj žen v Tokiu (tvrdý povrch):

Dvouhra - 1. kolo:

Govorcovová (Běl.) - Benešová (ČR) 6:4, 7:5
A. Bondarenková (Ukr.) - Kvitová (ČR) 7:6 (10:8), 6:2
Šafářová (ČR) - Čchang Kchaj-Čchen (Tchaj-wan) 2:6, 6:1, 6:3
Pavljučenkovová (16-Rus.) - Cibulková (SR) 7:5, 7:5
Hantuchová (SR) - Kerberová (Něm.) 6:3, 6:3
Petkovicová (Něm.) - Dulková (Arg.) 6:3, 6:1
Kanepiová (Est.) - Oudinová (USA) 6:4, 6:4
K. Bondarenková (Ukr.) - Medinaová-Garriguesová (Šp.) 6:2, 6:0

Související