Dvacetiletá Wozniacká se na Hané připravuje už od pondělí a v prvním setu se herně spíše hledala. Voráčová favoritce statečně vzdorovala a dokonce už při svém podání vedla 5:2. Wozniacká hrála do té doby nervózně, postupně se ale uklidnila a zpřesnila údery. První sadu pěti vítěznými hrami za sebou otočila a ve druhé už potvrdila svoji kvalitu.

Další hvězda domácího výběru Tomáš Berdych zdolal bez vážnějších problémů Lukáše Rosola. Berdych vedl už 5:0 a soupeře nepustil k vážnější akci. V závěru setu sice povolil uhrát Rosolovi tři hry, ale celý zápas měl pod kontrolou a vyhrál 6:3, 6:4.

Jediný bod Přerova získal Pavel Šnobel, kterému ve druhém setu vzdal Lukáš Lacko. První set vyhrál Lacko 6:3 a ve druhém byl v době předčasného ukončení stav nerozhodný 5:5. "Jenže v tu chvíli získal Berdych rozhodující pátý bod, který znamenal pro Prostějov konečné vítězství a obhajobu titulu. Proto už tento výsledek nemohl nic ovlivnit a kvůli slavnostnímu vyhlášení výsledků jsme jej ukončili," řekl manažer prostějovského týmu Tomáš Cibulec.

Na prostějovském vítězství se podílel i Rus Andrej Golubjov, který zdolal Slováka Dominika Hrbatého 6:4, 6:3, Jaroslav Pospíšil si ve třech setech poradil s Jiřím Školoudíkem a Petra Kvitová naprosto s přehledem přehrála Terezu Hladíkovou, s níž ztratila jen dvě hry ve druhém setu.