Po Rafaelu Nadalovi vypadl v Melbourne i druhý velký favorit na vítězství v turnaji. Čtyřnásobný vítěz Australian Open Roger Federer nestačil na Novaka Djokoviče, kterému podlehl 7:6, 7:5, 6:4.

V první sadě měli oba tenisté minimum šancí na příjmu, v tie-breaku pak měl více štěstí Djokovič. Ten poprvé prorazil Federerovi podání na počátku druhé sady, šestnáctinásobný grandslamový vítěz však na okamžik našel svůj rytmus a dostal se do vedení 5:2. To však bylo z jeho strany vše a poté prohrál pět gamů za sebou.

Djokovič mu trpělivě hrál většinu míčů do bekhendu a nezřídka se dočkal od svého soupeře nepovedeného úderu daleko do autu. Federer sice ještě stihl vyrovnat na 4:4, závěr však opět patřil nasazené trojce.

"Narazil jsem na soupeře, který hrál skvěle a byl lepší. Byl jsem připraven hrát ještě další dva sety, ale bohužel jsem ho k tomu nedonutil. Byl příliš dobrý," řekl Švýcar.

"Odehrál jsem jeden ze svých nejlepších zápasů za poslední dobu. Ani když jsem šel podávat na výhru, tak jsem si nemohl být ničím jistý. Byl jsem vzrušený, ale Roger vás dostává pod tlak, takže to je těžké. Já ale hrál opravdu výborně," řekl Djokovič na kurtu v rozhovoru s bývalým americkým tenistou Jimem Courierem.

Vítěz turnaje z roku 2008 Novak Djokovič postoupil do svého čtvrtého grandslamového finále v kariéře. Soupeřem Srbského tenisty bude lepší z dvojice Andy Murray - David Ferrer.

"Podívám se na ten zápas z postele. Jsou to oba skvělí hráči, David odehrál skvělý zápas s Nadalem, Andy hraje takyy moc dobře. Je to finále grandslamu, stát se může cokoliv," prohlásil Djokovič.

Související