Ve finále Australian Open proti Číňance Li Na sice ztratila úvodní sadu v turnaji, ale pak zpřesnila hru a po dvou hodinách a čtyřech minutách se radovala z třísetové výhry 3:6, 6:3 a 6:3. Její soupeřka na premiérový grandslamový titul pro Čínu nedosáhla.

Souboj o vítězství nabídl podle očekávání vyrovnaný tenis plný razantních úderů od základní čáry. Li Na zápasila s nervozitou z prvního grandslamového finále jen pár minut, během nichž ztratila úvodních osm výměn. Servis si však rychle vzala zpět a ve zbytku první sady překvapivě prokázala v klíčových míčích pevnější nervy než zkušenější Belgičanka, která nastoupila už k osmému finále velké turnajové čtyřky.

Li Na vyhrála od stavu 2:3 čtyři gamy v řadě, využila tři ze čtyř brejkbolů, zatímco Clijstersová ze stejného počtu jen jeden, a po 38 minutách sebrala belgické soupeřce po nechytatelném křížném forhendovém prohozu jako první hráčka na turnaji set.

Druhý set = nevýhoda podání

V druhém dějství se obě tenistky předháněly v precizní defenzivě, a tak zaplněná Rod Laver Arena sledovala přehlídku ztracených podání. Až v osmém gamu Clijstersová jako první potvrdila brejk a nakonec se ukázalo, že to byl zlomový bod celého finále.

Sedmadvacetiletá rodačka z belgického Bilzenu se uklidnila, dokázala ještě víc přitvrdit své údery a postupně převážila otěže utkání na svou stranu. Číňance svitla jiskra naděje v úvodu třetího setu, kdy ihned získala zpátky prohrané podání, ale vzápětí o to své znovu přišla. Pod tlakem začala kupit nevynucené chyby a Clijstersové stačilo držet servis.

Po dvou hodinách hry proměnila Belgičanka hned první mečbol a pak už se mohla naplno radovat z premiérového grandslamového vavřínu mimo US Open. Zároveň Li Na oplatila porážku z nedávného finále turnaje v Sydney.