Lucie Šafářová s Danielou Hantuchovou zahájí v sobotu ve dvě hodiny odpoledne utkání prvního kola Světové skupiny Fed Cupu mezi Slovenskem a Českem. Po nich na kurt v bratislavském Národním tenisovém centru pro čtyři tisíce diváků, jehož kapacita je vyprodaná, nastoupí jednička českého týmu Petra Kvitová s Dominikou Cibulkovou. O pořadí zápasů rozhodl páteční los.

Slovensko–Česko 0:3 na zápasy

V nedělních dvouhrách by se v poledne měly nejprve utkat jedničky týmů Kvitová s Hantuchovou a poté dvojky Šafářová s Cibulkovou. Do závěrečné čtyřhry jsou zatím nahlášeny deblová specialistka Květa Peschkeová a Barbora Záhlavová-Strýcová a na slovenské straně Hantuchová s Magdalénou Rybárikovou. Kapitáni však mohou nedělní nominaci dodatečně změnit.

České tenistky zatím ve všech třech utkáních se Slovenkami uspěly. Naposledy před třemi lety vyhrály v Brně těsně 3:2, o rok dřív triumfovaly v Bratislavě jasně 5:0. Ovšem od té doby Slovenky před svými fanoušky ve čtyřech zápasech zvítězily.

Boj o třetí semifinále za sebou

Češky budou usilovat o třetí postup do semifinále po sobě. Před dvěma lety porazily v prvním kole Španělky, loni pak vyřadily Německo. Do finále však ani v jednom případě neprošly. Slovenky prestižní soutěž v roce 2002 vyhrály, ale nyní se do Světové skupiny vracejí po sedmileté pauze.

Vítěz utkání narazí v dalším kole na lepšího z dvojice Belgie–USA.

Zápas vysílá sportovní kanál ČT4.