Loňskému finalistovi Berdychovi vzdoroval španělský soupeř Hidalgo tři rozdílné sety. Po výhře 6:1, 6:7 a 6:0 postoupil rodák z Valašského Meziříčí do 3. kola, kde bude jeho protivníkem bude Argentinec Carlos Berlocq.

Sedmý nasazený Berdych v prvním setu nepustil soupeře k jediné šanci na brejk, jeho velká zbraň podání pak ale přestala stoprocentně fungovat a ve druhém setu servis dvakrát ztratil. Stejně tak si počínal ale i soupeř, který tak vyrovnal až po vítězství v tiebreaku 8:6.

Poslední sada se ale už odehrála v duchu té první, jen s tím rozdílem, že Ramirez Hidalgo tentokrát neuhrál ani game. Berdych mu v prvním vzájemném duelu celkem nasázel osm es, Španěl měl na kontě hned devět dvojchyb.

S turnajem se naopak rozloučil obhájce prvenství a Berdychův loňský přemožitel Andy Roddick. Osmý nasazený Američan neuhrál ani set proti Pablu Cuevasovi z Uruguaye.

Se soutěží žen se ve třetím kole rozloučila Iveta Benešová, nad jejíž síly byla Němka Andrea Petkovicová. Osmadvacetiletá Benešová nejprve inkasovala od o pět let mladší soupeřky "kanára", druhý set prohrála 3:6 a neuspěla ani ve čtvrtém vzájemném duelu.

Tenisový turnaj mužů série Masters a žen v Miami (tvrdý povrch):

Dvouhra mužů - 2. kolo:

Berdych (7-ČR) - Ramirez Hidalgo (Šp.) 6:1, 6:7 (6:8), 6:0

Nadal (1-Šp.) - Nišikori (Jap.) 6:4, 6:4

Almagro (11-Šp.) - Gil (Portug.) 6:4, 3:6, 6:2

Tipsarevič (Srb.) - Čilič (18-Chorv.) 6:3, 7:6 (7:4).

Dvouhra žen - 3. kolo:

Wozniacká (1-Dán.) - Hantuchová (19-SR) 6:1, 7:6 (9:7)

Petkovicová (Něm.) - Benešová (ČR) 6:0, 6:3

Šarapovová (16-Rus.) - Lisická (Něm.) 6:2, 6:0.

Čtyřhra žen - 1. kolo:

Peerová, Pcheng Šuaj (Izr./Čína) - Peschkeová, Srebotniková (2-ČR/Slovin.) 7:5, 7:6 (8:6).