Role favorita se českým tenistkám před víkendovým semifinále Fed Cupu v Belgii komplikuje. Druhá tenistka českého týmu Lucie Šafářová si při úterním tréninku zranila levé stehno a v Charleroi nenastoupí.

Kdo nastoupí, rozhodne Pála

V týmu ji nahradí dodatečně povolaná Lucie Hradecká. O nominaci na jednotlivé zápasy rozhodne kapitán Petr Pála později.

"Zranila se při tréninku, který nebyl moc náročný," řekl Pála na týmových stránkách na Facebooku. Lékaři týmu konstatovali, že do soboty určitě nebude připravená na sto procent hrát.

"Takže jsem se rozhodl, že místo ní povolám Lucku Hradeckou, která už je na cestě," uvedl Pála. Šafářová odjela domů na další vyšetření. "Doufám, že se rychle uzdraví a bude zase připravena," věřil kapitán týmu.

Hradecká dobalila ve dvě ráno

Hradecká se o nominaci dozvěděla večer, když nakupovala. "O půlnoci jsem vzbudila správce na Štvanici a pak ještě rodiče doma, protože jsem si musela pro rakety," řekla Hradecká po příjezdu do Belgie. Zabaleno na rychlou cestu měla ve dvě ráno, budíček pak v 6.20. "Takže jsem celou cestu v letadle prospala," usmála se.

Nominace ji potěšila, třebaže musela zrušit účast v kvalifikaci na turnaj ve Stuttgartu. "Trochu to mrzí, ale být členkou Fed Cupu se neodmítá," prohlásila. "Teď se ale těším i na to, až si dám po obědě šlofíka," dodala s úsměvem. Na trénink se vydá odpoledne.

Českou jedničkou pro boj o finále je Petra Kvitová, vedle Hradecké tvoří tým dále Barbora Záhlavová-Strýcová a Iveta Benešová. Belgičanky nastoupí bez zraněné světové dvojky Kim Clijstersové.