Světová tenisová jednička Caroline Wozniacká z Dánska nečekaně vypadla na Roland Garros v třetím kole. Se Slovenkou Danielou Hantuchovou prohrála 1:6 a 3:6.

Dvacetiletá Dánka tak i po Paříži bude stále vyhlížet svůj první grandslamový titul. Jejím maximem je finále US Open z roku 2009, na francouzské antuce došla nejdál loni do čtvrtfinále.

Osmadvacátá nasazená Hantuchová nad ní po jednoznačném prvním setu vedla v druhém dějství už 4:0. Teprve pak se Wozniacká na čas rozehrála a snížila na 3:4, jenže další ztracený servis pak zápas definitivně rozhodl.

Den před Wozniackou se s turnajem rozloučila také druhá hráčka světa Kim Clijstersová. Belgická favoritka v druhém kole nevyužila dva mečboly a prohrála s nizozemskou tenistkou Arantxou Rusovou.

Vedle Hantuchové postoupila do osmifinále Roland Garros také obhájkyně titulu Francesca Schiavoneová. Zápas třetího kola italské tenistce usnadnila Číňanka Šuaj Pcheng, která za stavu 6:3 a 1:2 pro soupeřku dnešní utkání skrečovala.

Schiavoneová v první sadě prohrávala 1:3, výsledek ale dokázala otočit, a ani úvod druhého setu jí nevyšel. První game pro sebe získala Šuaj Pcheng, která si pak nechala změřit tlak.

Brečela a pak získala servis

Při prohlídce se viditelně vyčerpaná čínská hráčka dokonce rozbrečela, přesto vzápětí sebrala soupeřce podání a dostala se do vedení 2:0. Následující game získala Schiavoneová a Šuaj Pcheng zápas skrečovala.

S pařížským grandslamem se naopak rozloučila loňská finalistka Samantha Stosurová. Osmá nasazená Australanka nestačila i kvůli 35 nevynuceným chybám na Gisele Dulkovou z Argentiny, které podlehla 4:6, 6:1 a 3:6.

Do osmifinále prošel posedmé za sebou bývalý první hráč svět Roger Federer. Švýcarský vítěz Roland Garros z roku 2009 si ve třetím kole poradil se Srbem Jankem Tipsarevičem 6:1, 6:4, 6:3 a na turnaji neztratil ještě ani set.