Od roku 2008 čeká na výhru v turnaji, přesto je ruská tenistka Maria Šarapovová podle časopisu Forbes už sedmý rok za sebou nejlépe placenou sportovkyní světa.

Letošní poražená finalistka Wimbledonu, kde podlehla Petře Kvitové, podle odhadů vydělala ročně 25 milionů dolarů, což je dvakrát víc než druhá v pořadí světa jednička Caroline Wozniacká z Dánska.

Pohledná Ruska má příjmy hlavně z reklamy, díky níž byla nejlépe placenou sportovkyní i v dobách, kdy se jí na kurtech tolik nedařilo a například v roce 2009 klesla do druhé stovky světového žebříčku.

 

Třetí v desítce Forbesu je kromě sedmi tenistek, i na třetím místě americká automobilová závodnice Danica Patricková s příjmem 12 milionů dolarů, olympijská vítězka v krasobruslení Kim Ju-na z Koreje a americká golfistka Paula Creamerová.

 

Deset nejlépe placených sportovkyň podle Forbesu (v milionech dolarů): 1. Maria Šarapovová 25 (Rusko, tenis), 2. Caroline Wozniacká 12,5 (Dánsko, tenis), 3. Danica Patricková 12 (USA, motorismus), 4. Venus Williamsová 11,5 (USA, tenis), 5. Kim Clijstersová 11 (Belgie, tenis), 6. Serena Williamsová 10,5 (USA, tenis), 7. Kim Ju-na 10 (Korea, krasobruslení), 8. Li Na 8 (Čína, tenis), 9. Ana Ivanovičová 6 (Srbsko, tenis), 10. Paula Creamerová 5,5 (USA, golf).