Částku 375 tisíc dolarů, přes sedm milionů korun, zaplatí organizátoři Hopmanova poháru ženské asociaci WTA za hráčky startující v nadcházejícím ročníku, mezi kterými figuruje i Češka Petra Kvitová.

Tenistky dostaly pokutu za porušení pravidel, protože budou hrát exhibiční soutěž v době konání turnaje WTA kategorie Premiere, na který letos povýšilo Brisbane.

Výši celkové pokuty tenistek zveřejnil deník Sydney Mornig Herald, podle kterého za druhou hráčku světa Kvitovou a jedničku Caroline Wozniackou z Dánask je pokuta vypsána ve výši sto tisíc dolarů, tedy skoro dva miliony korun. Cena za grandslamovou vítězku Roland Garros a světovou pětku Li Na z Číny je 75 tisíc dolarů.

Z hráček první padesátky, kterých se pokuta týká, se v Perthu objeví Francouzka Marion Bartoliová (9.), Španělka Anabel Medinaová (27.), Australanka slovenského původu Jarmila Gajdošová (33.) a Bulharka Cvetana Pironkovová (46.).

Problém s turnajem smíšených dvojic, který spadá pod Mezinárodní tenisovou federaci (ITF), vznikl díky zvýšení dotace v Brisbane z 220 tisíc na 650 tisíc a jeho zařazení do nejvyšší kategorie. Hopmanův pohár proto asi čekají změny.

"Jsme v kontaktu s ITF, pracujeme na dohodě, která zohlední nové okolnosti a zároveň nenaruší naše pravidla," řekl Peter Johnston, ředitel WTA pro Asii a Pacifik.

Hopmanův pohár se uskuteční od 31. prosince do 7. ledna a Kvitová spolu s Tomášem Berdychem mají ve skupině Dánsko, USA a Bulharsko.

Související