Čeští tenisté vedou v utkání prvního kola Světové skupiny Davisova poháru nad Itálií 4:0. Čtvrtý bod dnes v ostravské hale přidal za již rozhodnutého stavu Lukáš Rosol, který porazil Andrease Seppiho ve třech setech 4:6, 6:3 a 6:4. V závěrečném duelu nastoupí deblový specialista František Čermák a Simone Bolelli.

Nehrající kapitán Jaroslav Navrátil nechal za rozhodnutého stavu odpočívat strůjce českého vítězství Tomáše Berdycha s Radkem Štěpánkem a do závěrečných dvouher nominoval oba zbylé členy týmu. Rosol si v Davisově poháru zahrál podruhé v kariéře a udržel stoprocentní úspěšnost. Před Seppim porazil loni v Rumunsku Mariuse Copila.

"Je to hezké, ale vždycky jsem už hrál za rozhodnutého stavu. Doufám, že se to bude zlepšovat a třeba proti Srbsku přidám další bod," řekl Rosol, který měl větší obavy z vlastního zdraví než ze soupeře. V týdnu si na tréninku pochroumal kotník a do zápasu šel s nejistotou. "Nevěděl jsem, co od sebe můžu čekat, bylo možné, že utkání i skrečuju. Jsem ale rád, že mi to trochu běhalo a zvládl jsem to," uvedl Rosol.

S přípravou na Seppiho mu dnes pomohl i Štěpánek. "Já jsem si Seppiho prohlídl v pátek, něco ke strategii mi řekl i Radek a vyšlo to," usmál se Rosol.

Dnešní výsledky už nemohly nic změnit na postupu českého celku do čtvrtfinále, v němž Navrátilovi svěřenci v dubnu změří síly s lepším z dvojice Srbsko - Švédsko. Balkánský tým bez světové jedničky Novaka Djokoviče zatím vede 2:1.

Související