Od úterka budou k mání vstupenky na zápas Davis Cupu, v němž se od 6. do 8. dubna střetnou v pražské 02 Areně tenisté Česka a Srbska.

"Je to srovnatelné s rokem 2007, kdy jsme v Praze hráli se Švýcary, či s rokem 2008, kdy se za den vyprodaly vstupenky na premiérové utkání NHL New York Rangers proti Tampě. I tentokrát očekáváme, že vstupenky budou pryč během několika dnů a hala bude plná," řekl majitel pořádající agentury Česká sportovní Miroslav Černošek k zápasu, v němž by měla za soupeře nastoupit i světová jednička Novak Djokovič.

Výběr kapitána Jaroslava navrátila touží Srbsku vrátit dva roky starou semifinálovou prohru z Bělehradu.

V české metropoli se tenisté představí poprvé od roku 2007, kdy porazili v baráži Švýcarsko s tehdejší světovou jedničkou Rogerem Federerem. "Na Davis Cup před pražským publikem se po pěti letech moc těším a věřím, že se tenisoví fanoušci nenechají zahanbit těmi hokejovými, a to nejen při fandění, ale i tím, jak rychle arénu vyprodají," vzkázal v tiskové zprávě první hráč českého týmu Tomáš Berdych.

Současný první hráč světa Djokovič v 1. kole nehrál. V utkání proti Švédsku dostal od kapitána volno a lyžoval s rodinou, ale na čtvrtfinále nejspíše přijede.

Vstupenky do prvního patra se prodávají pouze jako balíček na tři dny za 2490 korun. Do vrchního čtvrtého patra se prodávají jako třídenní balíček v cenách 990 a 1290 korun. Do sektoru za 990 korun je možno kupovat vstupenky i na jednotlivé hrací dny, a to v cenách 450 na pátek a neděli, a 400 na sobotní čtyřhru.

Kapacita areny bude pro daviscupové utkání 13 500 míst, a to včetně klubového patra a skyboxů. Do prodeje jde deset tisíc vstupenek.