Dnes je poslední den, do kdy mohou kapitáni nahlásit sestavy pro čtvrtfinále Davis Cupu. V srbském výběru pro zápas proti Česku překvapivě chybí světová jednička Novak Djokovič.

V nominaci pro zápas, jenž se bude hrát 6. až 8. dubna v O2 areně, jsou Janko Tipsarevič, Viktor Troicki, Dušan Lajovič a Nenad Zimonjič. V českém týmu nastoupí stejně jako v prvním utkání proti Itálii čtveřice Berdych, Štěpánek, Čermák a Rosol.

Djokovič momentálně hraje na turnaji v Miami, kde v prvním kole vyřadil krajana Troického 6:3, 6:4. Suverén minulé sezony vynechal únorové první kolo proti Švédsku, a i když účast v dalším zápase oficiálně nepřislíbil, očekávalo se, že do Prahy přijede.

"Není důvod, aby se český tým radoval a fanoušci smutnili. Srbové jsou staří lišáci, což nám ukázali už v Bělehradě. To, že zatím Djokovič není v nominaci nic neznamená, minule byl a nehrál. Pokračuje taktická hra, kdy chodily signály, že bude v nominaci a zatím není, rozhodující je kdo do Prahy přiletí, koho za týden v den losu nominují a kdo nastoupí na kurt," okomentoval srbskou nominaci nehrající kapitán české daviscupové reprezentace Jaroslav Navrátil.

I kvůli pravděpodobnému startu vítěze čtyř z posledních pěti grandslamů přesunuli organizátoři utkání z tradiční Ostravy do české metropole. Pražská O2 arena má na zápas kapacitu 13 500 míst a pořadatelé už před necelými dvěma týdny oznámili, že je prakticky vyprodaná. Vstupenky se prodávaly od 400 korun až za 2 490 za třídenní balíček. 

Češi budou chtít Srbsku oplatit porážku z bělehradského semifinále z roku 2010. Tým kapitána Jaroslava Navrátila tehdy vedl 2:1 po čtyřhře, ale v závěrečných dvouhrách uhrál jediný set. O dva body Srbska v zápase se tehdy postaral Tipsarevič, jeden získal Djokovič. Svěřenci kapitána Bogdana Obradoviče poté ve finále zdolali Francii a poprvé v historii "salátovou mísu" získali.

Související