Srbský tenista Novak Djokovič po svém prvním utkání na modré antuce v Madridu zuřil. Světová jednička se v druhém kole protrápila k vítězství 6:2, 2:6, 6:3 nad domácím Danielem Gimenem a stěžovala si na povrch na centrálním kurtu.

Djokovič po zápase tvrdil, že antuka na hlavním dvorci je úplně jiná než na tréninkových hřištích. "Tohle pro mě není tenis. Buď sem příště přijdu v kopačkách nebo pozvu Chucka Norrise, aby mi řekl, jak mám na tomhle hrát," uvedl pětinásobný grandslamový vítěz, jenž se připojil ke kritikům novinky, které vede španělská hvězda Rafael Nadal.

"Na centrkurtu se nedá pořádně hýbat. Během zápasu jsem trefil tak pět míčů. Jinak jsem se pouze snažil udržet míč ve hře," stěžoval si obhájce loňského titulu, jenž se 137. hráčem žebříčku strávil na dvorci víc času, než se očekávalo.

Čtyřiadvacetiletý Djokovič byl viditelně otrávený z antuky už při zápase, ale nakonec se v rozhodujících momentech dokázal soustředit. V třetím setu získal rozhodující brejk na 4:2 a dokráčel k 25. výhře v sezoně.

Spokojený ale nebyl. "Když kloužete na červené antuce, cítíte, že se můžete zastavit a znovu vstát. Ale tady, cokoli uděláte, tak prostě spadnete," zlobil se Srb, jenž trefil 20 vítězných úderů, ale udělal 24 nevynucených chyb. "Neslyšel jsem ani jednoho hráče - ženu nebo muže - říct 'Mám rád modrou antuku.' "

Související