S velkým přehledem si počínala Petra Kvitová, jenž smetla z kurtu Elenu Baltachaovou v setech 6:0 a 6:4. Uspěla i Klára Zakopalová, která sice s Olgou Govorcovovou prohrála první set 2:6, ale pak Bělorusku porazila 6:1 a 6:2. O postup do osmifinále bude hrát Francekou Schiavoneovou z Itálie, která porazila Kristýnu Plíškovou dvakrát 6:4.

Kvitová v kulise zapadajícího slunce vyhrála první set nad Baltachaovou, až 101. hráčkou světa, za pouhých 22 minut. Česká favoritka se opírala o rychlé údery z obou stran, dobře podávala a měla hru pod kontrolou. První game soupeřce povolila až v jedenácté hře utkání, prohrála si pak i servis, ale komplikace nepřipustila. První tři mečboly Kvitová nevyužila, ale při čtvrtém už Britka její ránu nevrátila.