Exhibice mezi tenisty Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem na fotbalovém stadionu Realu Madrid, při níž měl padnout rekord v počtu diváků na tenisovém zápase, se 14. července hrát nebude. Španěl Nadal ji zrušil kvůli zánětu v koleni, kvůli němuž bude mít na radu lékařů nejméně dva týdny klid.

Nejlepší dva tenisté světového žebříčku se měli utkat na stadionu Santiaga Bernabeua v rámci oslav 110 let založení španělského velkoklubu.

"Je mi to kvůli fanouškům moc líto. Pokusíme se najít nový termín," uvedl Nadal, jehož na trávě ve Wimbledonu minulý týden už ve druhém kole vyřadil český tenista Lukáš Rosol.

Nadala pak bolelo koleno, a tak se vydal za lékaři. "Zjistili, že mám zánět v úponu na čéšku. Nařídili mi proto dva týdny klidu," dodal španělský tenista, který chtěl spolu s Djokovičem, který je také fanouškem Realu, pomoci dobré věci. Výtěžek exhibice měl jít na charitativní účely.

Rekordní návštěvnost tenisového utkání tak dál patří fotbalovému stadionu v Bruselu, kde Kim Clijstersová před dvěma lety sehrála exhibici proti Sereně Williamsové a sledovalo je 35 681 diváků.

Související