Zdravotní problémy kříží plány Rafalea Nadala. Španělský tenista nehraje od Wimbledonu kvůli problémům s kolenem a poprvé měl nastoupit na kurt v půli září v daviscupovém zápase proti USA, ale nenastoupí. Jeho léčení se ještě minimálně o dva měsíce protáhne.

"Hodně chci být zpátky a zase se bavit tenisem. Ale ještě chci pár let hrát, a proto musím nechat koleno odpočinout," řekl vítěz jedenácti grandslamů. "Chci se vrátit až ve chvíli, kdy mě nebude nic bolet a budu moci hrát bez jakýchkoliv problémů," dodal.

Šestadvacetiletý Nadal nehraje od nečekané prohry s Lukášem Rosolem ve druhém kole červnového Wimbledonu. Poté se odhlásil z olympijského turnaje, kde měl obhajovat zlato, a vynechal i turnaje v Torontu, Cincinnati i poslední grandslam sezony US Open.

S koleny má bývalá světová jednička potíže dlouho. Před třemi lety kvůli nim Nadal dva měsíce nehrál a vynechal kompletní sezonu na trávě. Teď ho trápí natržený patelární vaz a zánět v levém kolenu. "Už se cítím líp a jsem rád, že v posledních týdnech došlo k posunu správným směrem a nemusel jsem na operaci," prohlásil.

 

Související