Po vleklém zranění, kvůli němuž Rafael Nadal od turnaje ve Wimbledonu nehraje, začíná být bývalá světová tenisová jednička ohledně svého návratu na kurty optimističtější. Španěl nevyloučil, že by se v listopadu mohl vrátit a může tak stihnout Turnaj mistrů i finále Davisova poháru s českým týmem v Praze.

"Není to nemožné, ale bude to hodně těžké," prohlásil šestadvacetiletý lídr Španělů o možné účasti na Masters (Londýn 5. - 11. listopadu) a ve finále Davis Cupu (Praha, O2 Arena 16. - 18. listopadu).

Jedenáctinásobný grandslamový vítěz a nyní čtvrtý hráč světa měl v levém koleně natržený patelární vaz a zánět. V posledních dnech rehabilitace ale konečně přinesly zlepšení a je šance, že se brzy vrátí k tréninku.

"Denně chodím do tělocvičny a plavat," řekl ve svém bydlišti na Mallorce s tím, že pro trénink na kurtu to ale ještě není, a potvrdil účast na březnové exhibici v New Yorku. V prosinci by každopádně chtěl stihnout podobnou akci v Abú Dhabi.

 

Operaci kolena odmítl, léčí ho konzervativně. Zpočátku měl pocit, že rehabilitace nepřináší zlepšení. "Ale teď za poslední dva týdny už cítím, že je to lepší," tvrdil Nadal. "Každopádně pauza byla dlouhá a abych se dostal zpátky do hry, na to budu potřebovat nějaký čas. Nevím, jestli to budou dva týdny, nebo měsíc a půl," dodal.

Související