Tenistka Petra Kvitová vstoupí do Turnaje mistryň v úterý zápasem s Polkou Agnieszkou Radwaňskou. Obhájkyně titulu bude hrát v Bílé skupině v hale Sinan Erdem Dome v Istanbulu od 16 hodin našeho času.

Dvaadvacetiletá Kvitová hrála s Radwaňskou dosud třikrát a všechny zápasy vyhrála. Naposledy se střetly před rokem ve skupině Turnaje mistryň a svěřenkyně kouče Davida Kotyzy letošní wimbledonskou finalistku zdolala ve dvou setech.

"Agnieszka umí výborně číst moji hru. Umí mě rozhodit. Hraje nějaký ten čop a kraťas, takové ty její vychytávky, ale já věřím, že to dopadne jako loni," řekla Kvitová Radiožurnálu. "Jasně že budu nervózní a bude to podobné loňsku, ale už vím trošku, jak se při tom cítím a jaké to bude, tak se na to těším," prohlásila.

"Hraje chytře - to je její kouzlo," řekl o první soupeřce své svěřenkyně trenér Kotyza.

Po Kvitové s Radwaňskou na kurt nastoupí favorizovaná Američanka Serena Williamsová s Němkou Angelique Kerberovou a program prvního dne uzavře druhý zápas Bílé skupiny mezi Ruskou Marií Šarapovovou a Italkou Sarou Erraniovou.

Úterní program (začátek 16.00 SELČ): A. Radwaňská (4-Pol.) - Kvitová (6-ČR), S. Williamsová (3-USA) - Kerberová (5-Něm.), Šarapovová (2-Rus.) - Erraniová (7-It.).

Související