Servis a return, to byl hlavní program Petry Kvitové při středečním tréninku v pražské O2 Areně, kde o víkendu v pozici jedničky českého týmu nastoupí ve finále Fed Cupu proti Srbkám. Svůj start po tréninku potvrdila, i když se zotavuje po zánětu nosohltanu, kvůli kterému musela minulý týden odstoupit z Turnaje mistryň.

Ostřejší trénink čeká osmou hráčku světa ve čtvrtek a v sobotu už by měla být úplně připravena. Ve středu se spíš jen seznamovala s kurtem. "Vlastně bych to ani nenazývala tréninkem, především jsem si chtěla zkusit, jak se kurt od pondělí (hrála set v exhibici se Šarapovovou) změnil, a zvyknout si na výšku stropu při podání. Hlavní bylo se trošku protáhnout a rozhýbat se," řekla Kvitová.

Od svého dostoupení z turnaje nejlepších tenistek roku v Istanbulu převážně odpočívala a hodně spala, ale její stav se zlepšil. "Cítím se už daleko lépe," přiznala nejlepší současná česká tenistka. "Když to takhle půjde dál, tak v sobotu budu stoprocentně fit," ujišťovala dvaadvacetiletá hráčka, která neuvažuje o tom, že by do zápasu nenastoupila.

Kvitové by měla dodat ztracenou energii i atmosféra v týmu, v němž jsou ještě Lucie Šafářová, Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková a jako náhradnice je připravená Klára Zakopalová. "Máme famózní tým a super atmosféru. Je to příjemné být spolu," řekla Šafářová.

"Diváci budou s námi a poženou nás dopředu," věří Kvitová a těší se na zaplněnou arénu, i když si uvědomuje, že tlak na české hráčky bude větší než loni, kdy v Moskvě porazily ve finále Rusky. "Je jasné, že ti, co se přijdou podívat, nečekají nic jiného než výhru. Ale věřím, že nás nabudí," řekla česká jednička.

 

Tenistky mají před sebou ještě dva dny tréninku. Ve čtvrtek by měla už víceméně naplno hrát i Kvitová. V pátek je na pořadu losování programu dvouher, kterými zápas začne v sobotu ve 13.30.

Související