Tenistka Petra Kvitová ve čtvrtek konečně naplno hodinu a čtvrt trénovala před víkendovým finále Fed Cupu proti Srbsku. V pražské O2 Areně hrála ještě v době, kdy už měla být hala zavřená.

Osmá hráčka světa doléčuje zánět nosohltanu, kvůli kterému minulý týden odstoupila z Turnaje mistryň. Při pondělní exhibici s Ruskou Marií Šarapovovou byla na dvorci jen půl hodiny, ve středu jen patnáct minut podávala a returnovala. Dnes už si naplno trénovala s Klárou Zakopalovou.

"Kvůli nemoci je to souboj s časem, abych byla fit. Cítím se ale lépe každý den, jsem pozitivní, takže tam určitě nechám sto procent, protože tohle je poslední událost sezony a já chci uspět," napsala Kvitová v dnešním blogu pro britský internetový portál Daily Online.

Trénovala i Andrea Hlaváčková a díky televizi odehrála několik výměn s kamerou na hlavě i hrudi. "To bylo vtipné," usmívala se třetí deblistka světa, pro kterou to nebylo nic nového. "Používáme kameru na dovolené na surfing nebo jsem ji měla při skoku z letadla," přiznala.

 

Na kurtu však měla kameru na sobě poprvé. "Je to zajímavý, ale hrát se s tím nedá," řekla. Horší to prý bylo s přístrojem upevněným na břiše, hlavně kvůli obouručnému bekhendu. "Aspoň vím, že nemůžu přibrat," smála se.

Dvojka do dvouher Lucie Šafářová se rozpinkala proti Kláře Zakopalové pak si dala s Hradeckou tréninkový set. Hradecká poté zůstala na kurtu a zkoušela z nahrávek trenérů vítězné míče po lajnách. "Uličky jsem trefovala," komentovala fakt, že míčky posílala mezi čáry pro dvouhru a čtyřhru.

V pátek mají oba týmy na programu další trénink a v poledne se na Staroměstské radnici uskuteční los, který jen určí pořadí sobotních dvouher.

Související