Kapitán španělské daviscupové reprezentace Alex Corretja musel po finálové porážce svého týmu s Českou republikou obhajovat svoje rozhodnutí nominovat do dvouher Nicoláse Almagra. Jedenáctému hráči světa by prý dal přednost před Felicianem Lópezem, i kdyby nyní družstvo stavěl znovu.

Už při ohlášení nominace musel Corretja čelit otázkám, proč nedal přednost Lópezovi, jehož hře založené na tvrdém podání by mohl rychlý povrch v O2 Areně lépe svědčit. Rozhodnutím byl překvapený i sám tenista. "Alex je tu proto, aby dělal tahle rozhodnutí. Není to snadné a my je musíme respektovat. Z odborného hlediska tomu ale nerozumím. Myslel jsem, že budu hrát, protože mi tenhle povrch výborně sedí," řekl López.

"Jeho slova byla trochu neomalená a hlavně - tohle má zůstat v týmu, a ne si posílat vzkazy přes média," reagoval Corretja ve španělském rádiu.   

V pátek Almagro nestačil ve dvouhře na Tomáše Berdycha, s nímž prohrál v pěti setech. "Když jsem ho viděl v pátek, pořád jsem věřil, že je to ta správná osoba pro rozhodující zápas," dodal bývalý tenista, jenž v roli kapitána působí první sezonu.

Almagro prohrál v neděli rozhodující pátý zápas s Radkem Štěpánkem a obhájci titulu podlehli Čechům v pražské O2 Areně 2:3. "Nemyslím si, že jsem udělal chybu, a nemyslím si, že jsme prohráli proto, že hrál Nico Almagro," řekl Corretja v telefonickém rozhovoru pro rozhlasovou stanici Cadena Ser.

Corretja je i nyní přesvědčen, že udělal správné rozhodnutí. "Kdybychom hráli s Českou republikou zítra znovu, vybral bych stejné čtyři hráče," prohlásil kapitán, jenž neměl k dispozici zraněnou španělskou jedničku Rafaela Nadala.

Související