Úspěch českých tenistů, kteří ve finále Davisova poháru porazili v Praze o víkendu Španělsko 3:2, přinesl odezvu ze všech stran. Ocenil je i hokejový útočník Jaromír Jágr, který v O2 areně také v pátek i v sobotu českému celku fandil, ale v neděli už vedl Kladno v extralize proti Zlínu, jeho celek však prohrál 1:4.

"Hokejové Kladno dneska nic moc, zato naši tenisoví kluci byli excelentní. Gratuluji!" napsal na Facebook Jágr, který se přátelí s Radkem Štěpánkem, za nímž byl několikrát i na turnajích.

Tentokrát ocenil výhru nad Nicolásem Almagrem. "Jen málokdo na světě dostane příležitost, aby se ze dne na den stal nesmrtelným. A Radek Štěpánek ji stoprocentně využil. Za stavu 2:2 ve finále Davis Cupu se nerozklepat, překvapit a jednoznačně vyhrát, jak my sportovci říkáme, na to musíš mít 'koule'," napsal Jágr.

Na Twitteru gratulovali vítězům i Rafael Nadal, který nemohl kvůli zranění přijet Španělům do Prahy pomoci. "Škoda, že to nevyšlo, a gratulace České republice," napsal tenista, který je po dlouhé pauze nyní na čtvrtém místě žebříčku. Stejně reagoval i někdejší první hráč světa a opora španělského týmu Carlos Moya.

 

"Díky tomuhle je Davis Cup tak skvělou soutěží," poukázal Němec Tommy Haas na dramatický vývoj finále. "Bylo to vzrušující, velká poklona mému sousedovi Štěpánkovi a českému týmu," přidal Haas, letos držitel ocenění za Návrat roku, který bydlí vedle Štěpánka na Floridě.

České vítězství ocenili i další tenisté Argentinec Juan Mónako, který prohrál v semifinálovém duelu v září v Buenos Aires s Berdychem, Američan Justin Gimelstob nebo ukrajinský hráč Sergej Stachovskij.

Související