Ani ve čtyřiatřiceti letech nemyslí tenista Radek Štěpánek na odchod z kurtu. "Vůbec o konci nepřemýšlím, věk není překážka. Dokud budu zdravý a budu porážet ty nejlepší, tak končit nechci. Věřím, že před sebou můžu mít ještě dva - tři dobré roky," doufal Štěpánek. "Tenis mě baví, mám ho rád se vším všudy a užívám si každou vteřinu," doplnil jednatřicátý tenista světového žebříčku.

Ještě nabitý energií po triumfu v Davisově poháru se Štěpánek připravuje na novou sezonu i když bude na okruhu ATP patřit mezi nejstarší tenisty. "V Davis Cupu jsme vylezli na Mt. Everest, teď jsou před námi další výzvy - grandslamy a turnaje," řekl Štěpánek.

Je rád, že jeho kouč Petr Korda přiletěl z Floridy, kam za ním dosud sám jezdil. "Strašidelně mi ulehčilo rozhodování, že si Petr našel čas a přiletěl za mnou," přiznal Štěpánek, který ještě předtím nabíral fyzickou kondici nově na Tenerife. Běhal v písku na pláži, nebo ve výšce přes 2000 metrů na úpatí sopky Pico de Teide. "Ty dny byly hodně dlouhé a náročné, ale v těle se to ukládá a neuvěřitelně vyšlo i počasí," řekl Štěpánek.

Jeho prioritou dál zůstává dvouhra. "Dokud budu hrát, tak to tak zůstane," řekl s tím, že ale na úspěchy v deblu s Indem Leandrem Paesem, s nímž letos hráli finále Turnaje mistrů, chce také navázat.

Myslí už i na Davis Cup, v němž jako obhájci titulu nastoupí proti Švýcarům, kteří se nejspíš budou muset obejít bez Rogera Federera. "I bez něj jsou nebezpeční. My musíme mít svou pohodu, abychom byli připravení. Co jsme dokázali letos, bude příští rok historie. Začíná se od nuly, budeme dávat bod k bodu, aby se nám podařilo vyhrát co nejvíc utkání," dodal Štěpánek.

Související