Petra Kvitová vstoupila do sezony vítězstvím. V prvním kole turnaje v Brisbane, který má dotaci milion dolarů, osmá hráčka světového žebříčku porazila Carlu Suárezovou Navarrovou ze Španělska 6:3 a 6:4.

Kvitová si v utkání prohrála třikrát servis, ale soupeřce vzala podání pětkrát. "Na začátku roku nikdy nevím, co od sebe čekat, a proto je to těžké. Z toho pohledu je skvělé, že jsem to zvládla ve dvou setech," řekla Kvitová pro web turnaje.

Dvaadvacetiletá svěřenkyně Davida Kotyzy se snažila hodně chodit k síti, ale občas zkazila snadný volej. "Hodně jsme na tom v přípravě pracovali," řekla Kvitová. "Hra byla celkem solidní, ale pořád je velký prostor ke zlepšení."

Nedařilo se naopak Lucii Hradecké, která prohrála s Anastasiou Pavljučenkovovou 3:6, 6:3 a 3:6. Právě ruská hráčka bude soupeřkou Kvitové ve druhém kole. Vítězka turnaje z roku 2011 s ní má bilanci čtyř výher a dvou porážek, v obou zápasech v minulé sezoně navíc Kvitová nedovolila Pavljučenkovové uhrát jediný set.

 

"Vždycky jsme s Anastasií hrály vyrovnaně a tady to bude stejné. Hraje rychle, má tvrdý servis, takže to bude těžké, ale už se na to těším," řekla Kvitová.

V Brisbane se představí ještě Lucie Šafářová a její soupeřkou bude v pondělí v prvním utkání na centrkurtu v úvodním kole Sabine Lisická z Německa. V soutěži mužů je Radek Štěpánek, který turnaj zahájí nejdříve v úterý s bývalou světovou jedničkou, domácím Lleytonem Hewittem.

1. kolo: Kvitová (6-ČR) - Suárezová (Šp.) 6:3, 6:4, Pavljučenkovová (Rus.) - Hradecká (ČR) 6:3, 3:6, 6:3, S. Williamsová (3-USA) - Lepchenková (USA) 6:2, 6:1, Hantuchová (SR) - Domínguezová (Šp.) 7:5, 6:2, Gajdošová (Austr.) - Vinciová (It.) 4:6, 6:1, 6:3, U. Radwaňská (Pol.) - Paszeková (Rak.) 2:6, 6:0, 6:2.

Související