Teprve v červenci mu bude dvacet, ale už podruhé je Jiří Veselý členem českého daviscupového týmu. Na žebříčku je sice až na 272. místě, ale od loňska má za sebou postup víc než tři stovky míst (byl 603.). Teď se Veselý připravuje s českým výběrem na zápas prvního kola ve Švýcarsku. "Loni byl cíl dostat se do třístovky, což se podařilo," řekl.

Přesto je ve nejlépe postaveným hráčem svého věku v žebříčku ATP. "Je to příjemný poté, co jsem skončil jako juniorská světová jednička. Dokazuji, že jsem stále nejlepší v ročníku. Nesmím přestat makat a jít si za svým snem. Dělám pro to maximum," řekl spokojený s návratem poté, co loni koncem roku dva měsíce pro zranění nehrál. "Měl jsem urvaný vaz v levém kotníku," konstatoval tenista.

Letoční sezonu začal Veselý triumfy ve dvou turnajích kategorie Futures ITF v Izraeli, kde byl nasazený jako jednička. "Musel jsem neustále dokazovat, že na to místo patřím. Cením si toho, že jsem je dokázal zvládnout, a věřím, že mě to mentálně posílí," řekl.

Nyní se chce 198 centimetrů vysoký a levou rukou hrající tenista posunout na challengery. "Je to velký skok, ale ne tak velký jako z juniorů na Future. Doufám, že se prosadím," uvažoval nahlas a chce zkusit kvalifikace velkých turnajů.

Letos se chce dostat do první stovky žebříčku a ještě vylepšit své silné stránky - podání a bekhend. Pracuje i na forhendu. "Pokud ten zlepším, budu odzadu velice nepříjemný," tvrdí Veselý, který podle svých slov hodně zlepšil i pohyb na kurtu. Zatím ale předloňský vítěz juniorky na Australian Open řeší, kdo ho bude trénovat po Jiřím Novákovi, s nímž se pro letošek nedomluvili.

Související