První ne, druhý ne, třetí ne..., nakonec až třináctý mečbol proměnili tenisté Tomáš Berdych s Lukášem Rosolem v dnešní čtyřhře Davisova poháru se Švýcary, kterou vyhráli v rekordním čase sedmi hodin a minuty. Šance na ukončení zápasu na kurtu nepočítali a byli hlavně rádi, že zvítězili.

"Ani jsem mečboly nestačil počítat, až mi to pak řekli. Dalo se jich pár využít, ale byly to míče, které se ne a ne sejít. Myslím, že to nakonec bylo zasloužené vítězství," řekl Berdych na tiskové konferenci. "Člověk mečboly nepočítá. Chtěli jsme to ukončit, šli jsme tomu naproti, ale kolikrát jsme neměli štěstí. Naštěstí jsme proměnili ten třináctý a buďme za to rádi," doplnil Rosol.

Jejich zápas byl nejdelším v Davis Cupu a po jedenáctihodinovém duelu Johna Isnera z USA s Francouzem Nicolasem Mahutem ve Wimbledonu 2011 druhým nejdelším v historii tenisu.

"Oba jsme předváděli, co jsme potřebovali, každý hrál to svoje. A že to trvalo takhle dlouho? S tím se nedá nic dělat," řekl Berdych. "Je jedno, jak dlouho jsme hráli. Důležité je, že jsme přinesli bod a na kurtu se doplňovali," pronesl Rosol.

Berdych měl po proměněném mečbolu zvláštní pocit. Domácí Marco Chiudinelli udělal dvojchybu a hala ztichla, což českou jedničku zaskočilo. "Když to dopadlo, tak jsem tomu v jednu chvíli nevěřil. Všichni byli z ticha a já si říkal, snad by se měli radovat. Ale pak jsem si uvědomil, že nehrajeme doma," řekl Berdych.

Po konci zápasu neměli hráči ani mnoho sil na velké oslavy. "Byli jsme takový oblblí, že jsme toho moc nevnímali," řekl Rosol a Berdych zavtipkoval: "Já přemýšlel, co si dát k večeři, kam půjdu na masáž a jestli se dobře vyspím."

Už patnáct a půl hodiny po skončení čtyřhry nastoupí k nedělní dvouhře proti Stanislasu Wawrinkovi. "Nedokážu říci, jak tělo zareaguje. Kdybych hrál singla, tak bych věděl, ale čtyřhra je atypická. Nedokážu to odhadnout. Možná je člověk unavený jenom psychicky z koncentrace a tělo bude dobrý. Cítím se dobře, protože jsem vyhrál, ale na vyskakování mi není," řekl Berdych.

Jak se bude po sedmi hodinách a prohře cítit Wawrinka, neuměl Berdych odhadnout. "Já jsem zažil jenom tu dobrou variantu, ale nevěřím tomu, kdybych byl na druhé straně, že to bude stejný. To určitě není," uvažoval český hráč.

Pokud by Wawrinku neporazil, měl by být na rozhodující pátý zápas připraven Rosol. "Cítím se dobře. Věřím ale, že Tomáš první zápas zvládne. Kdyby ne, tak jsem připraven a nechám tam všechno," slíbil Rosol.

Související