Španělský tenista Rafael Nadal nebude hrát v Indian Wells ani v Miami. Bývalý první hráč světa, jenž se v únoru vrátil na kurty po osmiměsíční pauze zaviněné zraněním kolena, se z obou turnajů série Masters odhlásil. Informovala o tom španělská Marca.

Vítěz jedenácti grandslamových turnajů se rozhodl vyhnout se betonovým povrchům, které dlouhodobě kritizuje jako příliš rizikové pro zdraví tenistů. Jeho bolavým kloubům betony nesvědčí. Loni v Miami kvůli problémům s kolenem nenastoupil k semifinále proti Britovi Andymu Murraymu. Proto se rozhodl startovat letos jen na antukových turnajích a chce se soustředit na obhajobu trofeje na Roland Garros.

Pátý hráč světového žebříčku, jenž nehrál od loňského Wimbledonu, získal před týdnem v Sao Paulu při svém druhém letošním startu premiérový titul po zdravotní pauze. "Je to lepší a jsem konkurenceschopný, ale pořád mě to ještě trápí," řekl Nadal, jehož dnes čeká zápas prvního kola v Acapulku.

Po mexickém turnaji si šestadvacetiletý Nadal dá pauzu a místo amerických betonů bude trénovat. Znovu by se měl představit až v dubnu na turnaji Masters v Monaku, v květnu má před Roland Garros na programu starty v Římě a Madridu.

Související