Tenista Rafael Nadal popřel, že se odhlásil z turnajů v Indian Wells a Miami. Podle španělských médií měl bývalý první hráč světa, který se v únoru vrátil na kurty po osmiměsíční pauze zaviněné zraněním kolena, oba podniky série Masters na betonových kurtech vynechat, právě aby doléčené koleno šetřil.

"Mám v plánu jet do Indian Wells a chci tam hrát. Když se ale nebudu cítit dobře, budu se muset rozhodnout," citovala agentura AFP Nadala, který po návratu zatím hraje pouze na oblíbené antuce. Ve Viňa del Mar postoupil pátý tenista světa do finále, o týden později už v Sao Paulu získal titul a na probíhajícím turnaji v Acapulku je zatím ve druhém kole.

"Můj každodenní cíl je dostat koleno do stoprocentního stavu. Až se mi to povede, budou moje další cíle stejné jako před zraněním," přidal vítěz jedenácti grandslamů. "Když se to nepovede, budu se s tím muset vyrovnat a dál pracovat na návratu," dodal.

Odhlášení z turnajů v Miami a Indian Wells popřel také Nadalův trenér a strýc Toni. "O ničem jsme nerozhodli, ale s návratem na tvrdé kurty musíme být opatrní. Nicméně Rafa mi ani jednou neřekl, že by chtěl americké turnaje vynechat," prohlásil.

Související