Tenista Radek Štěpánek je po operaci vyhřezlé ploténky připraven vrátit se do davisupového týmu a pomoci obhájcům titulu ve čtvrtfinále proti Kazachstánu. Hrdina loňského finále proti Španělsku už má za sebou na Floridě devět ostrých dnů tréninku a věří, že v Astaně bude od 5. do 7. dubna hrát.

„Mám před sebou ještě dva týdny přípravy a doufám, že to bude jenom gradovat. Nebudou žádné zádrhely a pojede to, jak to jede teď a že Davis Cup bude můj první ostrý start po zranění,“ řekl Štěpánek na facebooku českého týmu. „Věřím tomu, že když jsem dostal zelenou k plnému tréninku, tak v Kazachstánu budu.“

Čtyřiatřicetiletý Štěpánek podstoupil 28. ledna operaci vyhřezlé krční ploténky, která způsobovala oslabení horních končetin. Nejdříve rehabilitoval a lehce trénoval na kurtu v Praze, od minulého pondělí pobývá na Floridě u Petra Kordy.

Na turnaji v Miami, z něhož se musel odhlásit, se Štěpánek potkal s kapitánem Jaroslavem Navrátilem. Hlásil mu, že trénuje naplno a je připraven po neúčasti v prvním kole ve Švýcarsku na návrat. „Těším se zpátky, protože mi to prostě chybí a rád bych týmu nějak pomohl. Jak, to uvidíme až na místě,“ řekl Štěpánek.

Navrátil oznámí nominaci příští úterý. Štěpánek by ve vybraném kvartetu chybět neměl, i přes pauzu by měl být platný zejména ve čtyřhře s Tomášem Berdychem.

V Americe trénuje Štěpánek na zelené antuce, protože právě tento povrch Kazaši v Astaně připraví, i když klasický oranžový. „Po ranním výběhu podstupuji antukové radovánky,“ smál se Štěpánek, kterého připravují Korda, kondiční trenér Marek Všetíček a Theodor Devoty. „Je to pánská jízda. Kluci se snaží nalít co nejvíc benzínu do mého motoru. Bolí to, ale jsem rád, že to můžu zažívat,“ řekl Štěpánek.

Tenisté v Davisově poháru prohráli naposledy v roce 2011 právě s Kazachstánem a Štěpánek tehdy v 1. kole v Ostravě kvůli nemoci chyběl. Nyní se do týmu naopak vrátí po zranění. „Těch jsem měl v kariéře hodně a budu se s tím snažit co nejlépe poprat, abych byl v co nejlepší formě. Nic nejde uspěchat, ale udělám maximum.“

Štěpánka těší forma české jedničky Berdycha. Šestý hráč světa hrál z posledních tří turnajů dvakrát finále a v Indian Wells byl v semifinále. „Tomáš hraje od začátku roku ve výborné formě, konstantně a neprohrává s hráči, kteří jsou za ním. Jeho forma je určitě obrovská a doufám, že mu vydrží co nejdéle,“ řekl Štěpánek.

V Kazachstánu nikdy nebyl, ale slyšel o něm jen superlativy. Zároveň ví, že tam hráči jiných týmů při Davis Cupu měli střevní problémy. „Proto máme kuchaře sebou a věřím, že opět budeme mít skvělé podmínky a že to tam zvládneme,“ uvedl Štěpánek.

Související