Sedmadvacetiletý Berdych porazil Gasqueta ve dvou setech před dvěma týdny v Indian Wells, ale tentokrát v Miami odešel z kurtu poražen. "Je krásný vidět, jak je tenis hezký v tom, že každý zápas je jiný. V Indian Wells bylo horko a míče tam lítaly víc, to sedělo mé hře víc, tady to bylo jiné, i proto ten rozdíl," řekl Berdych.

Za hlavní důvod prohry označil únavu. "Už jsem toho měl absolutně dost, protože tohle byl můj sedmý týden v kuse. Nebyl jsem schopen ze sebe víc vydat," řekl šestý tenista světa v rozhovoru Radiožurnálu. "Mám pocit, jako kdyby sezona měla skončit, a ne že jsem vlastně v první třetině," doplnil Berdych.

Po výhře v prvním kole Davisova poháru ve Švýcarsku, kde vyhrál obě dvouhry i rekordní sedmihodinovou čtyřhru, se Berdych dostal do finále turnajů v Marseille a v Dubaji. V Indian Wells vypadl v semifinále a v Miami nyní o kolo dříve.

Na začátku sezony Berdych vyhrál osmnáct zápasů a prohrál jen pět. Na každém turnaji došel nejméně do čtvrtfinále. "Mám zatím nejlepší start do sezony," pochvaloval si. "Tady v Miami jsem to dál nedotlačil, ale s tím se nedá nic dělat. Start roku je super a teď bude důležité dělat správné kroky, abych neudělal nic špatně a tu skvěle rozjetou sezonu si nezkazil," řekl svěřenec trenéra Tomáše Krupy.

Nyní čeká Berdycha náročný přesun. Z Miami se musí dostat do Astany, kde na něm bude opět ležet tíha čtvrtfinále Davisova poháru. Bude si zvykat nejen na jiné časové pásmo, ale také na halu a na antuku, na níž letos ještě nehrál.

"Není nic složitějšího, co bych mohl mít, ale tak to je. Času není dostatek. Musím rozmyslet správné kroky, které potřebuji udělat," dodal Berdych.

Gasquet v semifinále vyzve Brita Andyho Murrayho, který by se v případě zisku titulu v Miami posunul na druhé místo pořadí ATP. "To bych moc rád, bylo by to skvělé, ale raději se soustředím na výhry v zápasech," řekl Murray, svěřenec Ivana Lendla.

V očekávaném ženském finále doplnila Rusku Marii Šarapovovou americká favoritka Serena Williamsová. První nasazená si poradila 6:0 a 6:3 s obhájkyní titulu Agnieszkou Radwaňskou hladce za 65 minut.

Světová jednička Williamsová se proti druhé hráčce žebříčku Šarapovové bude snažit udržet vítěznou sérii. Vzájemný duel naposledy prohrála v roce 2004 a od té doby si připsala deset výher. Šarapovová byla v Miami už čtyřikrát ve finále, vždy proti jiné hráčce, ale ani jednou neuspěla a Williamsová je ze všech nejtěžší.

"Moc ráda bych tady vyhrála. Tohle město miluju, tady jsem přistála při své první cestě z Ruska do Ameriky jako malá holka," řekla Šarapovová. Turnaj patří mezi oblíbené i pro Williamsovou, která bydlí v Palm Beach Gardens. "Mám tady mnoho kamarádů, rodinu a nechci je ve finále zklamat," řekla Williamsová po své šedesáté výhře na turnaji v kariéře, čímž překonala rekord Němky Steffi Grafové.

Související