Tomáše Berdycha trápí bolavé rameno, Radek Štěpánek po operaci krční páteře ještě nehrál zápas, ale Lukáš Rosol a Jan Hájek věří, že je ve čtvrtfinále Davisova poháru s kazašskými tenisty dobře nahradí.

Rosol: Jeden zápas, jedna výhra

Rosol půjde do pátečního zápasu s Andrejem Golubjovem, s nímž zatím hrál jen jednou na challengeru v Neapoli a zvítězil, ale oba se dobře znají a na turnajích spolu trénovali a český tenista dominoval.

"Známe se s Andrejem dobře. I na tréninku, když jsme spolu hrávali, na mě málokdy uhrál set. Myslím, že na něj mám hru. Jak zápas dopadne, většinou záleží na mně," řekl Rosol po losu.

Rosola favorizuje i postavení v žebříčku, v kterém je třiašedesátý, o 142 míst výš než Golubjov. Tenista narozený v Rusku už ale byl před třemi lety třiatřicátý a v Davisově poháru dokázal porazit i Tomáše Berdycha.

Golubjovovi se ale v Davis Cupu daří, má v něm bilanci 17 výher a šest proher. V domácím prostředí prohrál jen jeden z dvanácti zápasů a vyhrál všech sedm dvouher. Přesto Rosol věří: "Bude pod tlakem, že musí vyhrát."

 

Český tenista doufá, že má díky výhrám v tréninku nad Golubjovem mentální převahu. "Ale každý zápas je jiný. Navíc hrajeme u nich. Je to kvalitní hráč, nesmím ho podcenit. Nechme se překvapit, jak to dopadne," řekl.

Oba soupeři mají hru založenou na dobrém servisu. "A stejně jako já má antuku rád," řekl Rosol s tím, že Golubjov hraje rychle ze základní čáry, ale jeho slabinou je pohyb.

Sedmadvacetiletý Rosol přiletěl do Astany poslední z českých tenistů po dlouhé cestě až v úterý. Aklimatizaci ale zvládá bez problémů. "Spím docela dobře. Zatím jde všechno podle plánu. Měl bych být v pohodě," uvedl.

Hájek má motivaci

Druhý český tenista Jan Hájek přiznal, že ještě nezapomněl na porážky s Andrejem Golubjovem a Michailem Kukuškinem v minulém zápase s Kazachy v Ostravě. "Lhal bych, kdybych řekl, že jsem na Ostravu zapomněl," řekl před zápasem s Kukuškinem, s nímž v pátek zahájí čtvrtfinálové utkání.

Motivaci má prý o to větší: "Člověk ale nesmí být přemotivovaný, aby nehrál hru, na kterou není zvyklý. Nesmí mít krev v očích a přistoupit k tomu zodpovědně," dodal.

"Ty zápasy v Ostravě byly těsné, v obou jsem měl šance, ale prostě to nevyšlo. Tenkrát byli Kazaši o trošku lepší a doufám, že teď budeme lepší my," řekl Hájek, který naposledy hrál Davisův pohár v roce 2011 v Rumunsku. "Jsem zpět, vždycky jsem rád reprezentoval a udělám vše, abych byl platný," prohlásil.

Související