Tenista Tomáš Berdych začal antukovou sezonu výhru ve druhém kole turnaje série Masters v Monte Carlu. Čtvrtý nasazený hráč dnes zdolal Španěla Marcela Granollerse 7:5, 6:4 a postoupil do osmifinále.

Berdych hrál první zápas po vyřazení ve čtvrtfinále v Miami koncem března. Pak se kvůli zraněnému ramenu omluvil ze čtvrtfinále Davisova poháru.

V utkání s Granollersem, 35. hráčem světa, se Berdych dostával pomalu do tempa. Častěji chyboval a v obou setech musel dohánět ztrátu podání. V prvním setu přišel o servis hned dvakrát a ve druhém jednou. Bojovností ale dokázal před zraky přítelkyně Ester i rodičů v hledišti vývoj otočit a zápas vyhrál za hodinu a čtyřicet minut.

Berdych letos vyhrál už dvaadvacátý zápas a první na antuce. "Vstup do turnaje je vždy těžký a proti soupeři, jako je Marcel, o to těžší," uvedl Berdych na webu turnaje. "Ze začátku jsem se snažil najít na antuce svůj rytmus, proto jsem ztratil podání a dal mu šanci, ale na konci už jsem se cítil silný a hrál docela dobře," řekl tenista.

O postup do čtvrtfinále bude sedmadvacetiletý šestý hráč světa Berdych hrát ve čtvrtek s Italem Fabiem Fogninim, jenž vyřadil přemožitele Radka Štěpánka a jiného španělského antukáře Alberta Ramose. Před čtyřmi lety s Fogninim právě v Monte Carlu Berdych prohrál, celkově má s 32. hráčem žebříčku bilanci 1:1.

"Loni se mi na antuce dařilo a rád bych to zopakoval. Začínáme ale od nuly a budu se snažit o co nejlepší tenis," řekl Berdych ve videorozhovoru před turnajem. Obhajuje na něm loňskou účast v semifinále, do kterého zde došel i v roce 2007. Na antuce se cítil dobře. "Netrvá mi tak dlouho se adaptovat, protože jsem od mala hrál na antuce. Mám za sebou i dobrou přípravu tady v Monte Carlu a cítím se dobře."

Bez problémů zahájil turnaj Španěl Rafael Nadal. Útok na devátý titul v řadě začal ve 2. kole snadnou výhrou nad Australanem Marinkem Matosevicem 6:1 a 6:2.

Svůj zraněný kotník, kvůli němuž zvažoval účast na turnaji, důkladně prověřil srbský tenista Novak Djokovič. První muž světového žebříčku bojoval dvě a čtvrt hodiny s Rusem Michailem Južným, jehož zdolal 4:6, 6:1 a 6:4.

2. kolo (antuka, dotace 2 646 495 eur): Berdych (4-ČR) - Granollers (Šp.) 7:5, 6:4, Nadal (3-Šp.) - Matosevic (Austr.) 6:1, 6:2, Čilič (9-Chorv.) - Anderson (JAR) 6:2, 6:3, Nieminen (Fin.) - Raonic (12-Kan.) 6:3, 1:6, 7:6 (7:3), Mayer (Něm.) - Bautista (Šp.) 5:7, 6:4, 6:4, Djokovič (1-Srb.) - Južnyj (Rus.) 4:6, 6:1, 6:4, Melzer (Rak.) - Almagro (10-Šp.) 6:4, 6:2, Wawrinka (13-Švýc.) - Montaňés (Šp.) 6:1, 6:1, Fognini (It.) - Ramos (Šp.) 6:3, 7:5.

Související