Mladičká Američnaka tmavé pleti Victorie Duvalová svůj dosud největší zápas se Samanthou Sotsurovou na US Open vyhrála 5:7, 6:4, 6:4 a přiznala, že si ani nepamatuje na mečbol. Na žebříčku WTA jí patří 296. místo, trénuje v Bradentonu, kde ji trénuje bývalá světová tenisová jednička Billie Jean Kingová i Nick Bollettieri.

Narodila se na Floridě, ale do osmi let žila na Haiti, odkud pocházejí její rodiče a kde je také s rodinou a příbuznými v jejích sedmi letech držel ozbrojený lupič v domě jako rukojmí. "Naštěstí si na to moc nepamatuji," přiznala Duvalová, která vyhrála americký šampionát do osmnácti let a získala tak divokou kartu pro US Open.

Při zemětřesení na Haiti před třemi lety zasypaly trosky domu jejího otce, jenž se dostal ze sutin s rozdrcenou rukou, zlomenými nohami, sedmi zlomenými žebry a propíchnutými plícemi.

Jeho převoz do Ameriky a následnou léčbu poté zaplatila rodina, která znala Victorii z tenisového klubu v Atlantě. Jean-Maurice Duval však stále trpí bolestmi a nehýbe levou rukou, na její zápas však do New Yorku přicestoval.

Nadějná tenistka se nesoustředí jen na sport a chce studovat biochemii. "Jde mi matematika, všechno se rychle naučím a chtěla bych pomáhat lidem," uvedla. "Táta měl neuvěřitelné štěstí, že je tady stále s námi. Proto jsem vděčná za všechno a nic neberu jako samozřejmost," dodala hráčka, která poté, co se dozvěděla, že se o ní na Twitteru zmínil americký rapper Lil Wayne, řekla, že se na něj bude muset také přihlásit.

Související