Výběr povrchu je v zápasech Davisova poháru jednou z výhod pořádajícího týmu. Tu se snaží využít před víkendovým semifinále s Argentinou i čeští tenisté, kteří si už druhý den zvykají na nízké a rychlé odskoky míčku v pražské O2 areně.

Kurt mají připravený na míru. Na zeleném, na deskách natřeném povrchu ráno dvě hodiny trénovali pátý hráč světa Tomáš Berdych s nadějným Jiřím Veselým. "Kurt je jako vždy skvěle připravený," uznal Berdych s tím, že skládané povrchy bývají ošidné - desky a spoje nemusejí být rovné a kvalita pak není ideální. "Ale tady to je připravený vždycky skvěle," chválil pořadatele nejlepší český tenista současnosti.

"Hodně to sjíždí, takže si myslím, že bude důležitý servis a klukům to sedět bude," konstatoval Veselý. "Působí to po Americe rychlejším dojmem, ale to byl náš záměr. Hrajeme doma, mohli jsme si zvolit, co jsme chtěli, tak aby nám to sedělo," dodal Berdych.

Povrch byl stavěn na míru jemu a Radku Štěpánkovi. "Myslím, že Radek na tom hraje svůj nejlepší tenis, a já se přizpůsobím. Sedí nám to daleko víc než soupeřům," doufal Berdych.

Po Berdychovi s Veselým si spolu zahráli Lukáš Rosol s Janem Hájkem, který je pátým členem týmu. "Kurt je rychlej, to víme. Myslím, že bude ještě rychlejší, až se to trochu ohraje, a to pro nás je v tomhle zápase lepší," mínil Rosol.

Tenisté mají v útrobách haly stejnou šatnu jako loni, každý v ní obsadil své místo jako při finále. Vyplétač raket Richard Šodek se stará o muziku. "Má aparaturu u sebe, dal ji k nám do šatny a každý si pouští to svoje, co má rád," prozradil Berdych.

Hráči jsou v O2 areně poprvé od loňského slavného vítězství ve finále nad Španěly, v němž získali slavnou "salátovou mísu". "Atmosféra na nás dýchne, asi až se to naplní lidmi," řekl Rosol. Berdych byl především rád, že tenisté po dvou zápasech venku můžou vůbec hrát před českými fanoušky. "A můžeme se ukázat lidem, kteří nás dohnali k vítězství. To vždycky stojí za to," řekl.

Související