Dobrý servis si pochvalovala tenistka Petra Kvitová po Hopmanově poháru. V soutěži smíšených dvojic sice s přítelem Radkem Štěpánkem nepostoupili do finále, české jedničce ale soutěž dobře posloužila na rozehrání před vstupem na okruh WTA. Všechny tři dvouhry Kvitová v Perthu vyhrála.

Nejdříve smetla Španělku Anabel Medinaovou, poté vydřela vítězství nad Alizé Cornetovou z Francie a vyhrála set nad Američankou Sloane Stephensovou, která následně zápas skrečovala.

"Rozhodně spokojená jsem byla se servisem. Psal mi, a to je podstatné pro další zápasy, protože bez servisu je to těžký," řekla Kvitová Radiožurnálu. "Ze servisu mám radost a i ze hry. Všechno tady probíhalo dobře, bylo to tady příjemný. Když jsme neměli zápasy, tak jsme pořád trénovali a připravovali se," dodala.

V příštích týdnech se světová šestka Kvitová představí na turnajích WTA, na kterých neobhajuje moc bodů. V Sydney loni vypadla v 1. kole a na grandslamovém Australian Open v Melbourne nečekaně už v druhém kole. "Vždy, když neobhajujete moc bodů, tak je to lepší a doufám, že budu hrát letos lépe," řekla.

Bývalá wimbledonská šampionka Kvitová zopakovala, že cílem roku 2014 jsou lepší grandslamové výsledky. "Ráda bych se vrátila na úroveň, kterou jsem schopna hrát a konkurovat hráčkám, které jsou nejvýš," přála si třiadvacetiletá tenistka.

Aby měla šanci hrát vyrovnaně například se světovou jedničkou Serenou Williamsovou z USA či s Ruskou Marií Šarapovovou, absolvovala před sezonou kondiční přípravu na Floridě nově pod vedením Marka Všetíčka. "Fyzička by se měla zlepšit," věřila.

Občas slyšela i pochvalu. "Že by řekl, hele Péti, běháš hezky, to asi úplně ne, ale po tréninku, když něco zvládnu i nad jeho očekávání, tak řekne, že to bylo super. Pozitivní slova tam jsou," řekla.

Hopman jako dokonalá příprava s pedikúrou

Zápasy na Hopmanově poháru brala především jako výbornou přípravu. "Jsem ráda, že jsme tu možnost měli. Zápasy to byly dobré a to je důležité."

Před zápasem s USA ještě Kvitová měla v rámci turnajových akcí pedikúru. Péče o nohy je pro tenisty důležitá. "Dostávají v botách při nárazech zabrat. Dělá se tvrdá kůže na stranách, a když se zvětší, tak to dost bolí a můžou vzniknout puchýře, nebo se zlomí nehet," popsala Kvitová. "Já na puchýře nejsem háklivá, spíš mám otlaky," dodala.

"Zní to možná směšně, ale není příjemné hrát, když si nemůžete ani pořádně obout botu. Nejsem na tom jako horolezci, ale vím, že některé hráčky stráví půlhodinu před zápasem u fyzio, aby se tejpovaly a předcházely puchýřům," řekla Kvitová.

Související