Do druhého kola grandslamového turnaje Australian Open dnes postoupila Barbora Záhlavová-Strýcová, nedařilo se naopak Kateřině Siniakové. Skončil i Radek Štěpánek, který zápas 1. kola se slovinským tenistou Blažem Kavčičem nedohrál kvůli zranění a vzdal za stavu 7:6, 6:4, 1:6 a 0:2.

Pětatřicetiletý Štěpánek sice vyhrál úvodní dva sety, ale už na začátku utkání pocítil bolest za krkem. Vzal si prášky proti bolesti, protože se nechtěl vzdát, ale ani to nepomohlo. "V přípravě jsem udělal strašně moc a cítil jsem se skvěle. Bohužel, cítil jsem, že nemám na to pokračovat, protože jakmile jsem se podíval nahoru, tak se mi motala hlava a musel jsem z kurtu odejít," řekl Štěpánek Radiožurnálu.

Dvojnásobná juniorská šampionka Australian Open Záhlavová-Strýcová zvítězila nad Sie Su-wej z Tchaj-wanu 6:1, 4:6 a 6:1. Utkání se hrálo ve čtyřicetistupňovém horku. "Ty podmínky byly šílené. V takovém počasí se nedá hrát hezký tenis," řekla Záhlavová-Strýcová MF Dnes a k zápasu dodala: "Soupeřka má zvláštní styl, měnila rytmus. Hlavně ve druhém setu jsem s tím bojovala."

Ve 2. kole vyzve Záhlavová-Strýcová obhájkyni titulu a druhou nasazenou Viktorii Azarenkovou. Běloruská hráčka na úvod porazila Švédku Johannu Larssonovou 7:6 a 6:2. "Těším se na ni, zkusím zahrát co nejlíp," řekla Záhlavová-Strýcová.

Sedmnáctileté Siniakové se grandslamová premiéra se Zarinou Dijasovou z Kazachstánu nepodařila, prohrála 2:6 a 4:6.

Nezaváhal naopak šestý nasazený Švýcar Roger Federer, držitel rekordních sedmnácti grandslamových titulů včetně čtyř z Australian Open s přehledem porazil domácího Australana Jamese Duckwortha 6:4, 6:4 a 6:2.

Související