České tenistky prohrávají v 1. kole Fed Cupu ve Španělsku 0:1. V úvodní dvouhře dnes Barbora Záhlavová-Strýcová podlehla v Seville Carle Suárezové 1:6 a 4:6. Utkání bylo na čtyři hodiny přerušeno kvůli dešti.

Dál se bude hrát až v neděli. Od 10:00 by měly na antuce nastoupit Klára Zakopalová a Maria-Teresa Torrová. Pokud to počasí dovolí, měl by pak následovat původní nedělní program. Podle předpovědi ale má opět pršet.

V Seville panuje od začátku týdne chladné a deštivé počasí, kvůli kterému se o tři čtvrtě hodiny zpozdil už začátek prvního zápasu. Záhlavová-Strýcová v první hře nevyužila tři brejkboly a vzápětí ztratila servis. Brzy začalo pršet a za stavu 4:1 pro Suárezovou byl duel přerušen.

Hráčky strávily v šatně čtyři hodiny, Záhlavová-Strýcová si dokonce zdřímla na masérském stole. Po návratu na kurt na sedmnáctou hráčku světa nestačila a v pátém vzájemném utkání Suárezové počtvrté podlehla.

"Podmínky byly hrozný," řekla Záhlavová-Strýcová serveru iDnes a Radiožurnálu. "Bylo to nejtěžší, co mohlo být, ale pro Carlu to bylo stejné. Takže si na to nemůžu moc stěžovat. Navíc jsem hrála se soupeřkou na jejím oblíbeném povrchu. Celkově s tím zápasem nemůžu být spokojená, když jsem prohrála," uvedla 69. hráčka světa, která se vrátila do fedcupového týmu po dvou letech jako náhradnice za Petru Kvitovou.

Světová šestka chybí českým tenistkám kvůli nemoci, nachlazení ze španělské zimy vyřadilo také Lucii Šafářovou. Osmadvacátá hráčka žebříčku WTA by ale mohla hrát v neděli dvouhru i čtyřhru.

Pokud by počasí v Seville zápas prodlužovalo, mohlo by se hrát i v pondělí, což je podle pravidel mezinárodní federace ITF možné.

Související